Pink Floyd, Arya Stark i klimat „Stranger Things” w pierwszym zwiastunie „New Mutants”

Natalia Hluzow
13.10.2017 10:57
Pink Floyd, Arya Stark i klimat „Stranger Things” w pierwszym zwiastunie „New Mutants” Fot. kadr z wideo

W sieci pojawił się pierwszy trailer horroru osadzonego w uniwersum „X-Men”. Spin-off serii o mutantach zapowiada się naprawdę mrocznie i przerażająco.

Wszystko wskazuje na to, że 2018 rok będzie dobrym rokiem dla gorszych dzieci Marvela, którymi zajmuje się 20th Century Fox. Na ekrany trafią trzy naprawdę obiecujące tytuły: „Deadpool 2”, będący kontynuacją hitowej produkcji z Ryanem Reynoldsem, „X-Men: Dark Phoenix”, czyli kolejna odsłona głównej serii filmów o mutantach oraz „New Mutants” – oparta na komiksie o tym samym tytule historia młodych adeptów sztuki panowania nad supermocami.

Josh Boone od początku zapowiadał, że jego film o młodych mutantach będzie zupełnie inny niż wszystko, co do tej pory zobaczyliśmy w ramach franczyzy „X-Men”. Choć niektórzy podchodzili do tej zapowiedzi sceptycznie, nie było powodów, by nie wierzyć reżyserowi. Twórcy serii już raz udowodnili, że świetnie radzą sobie w odległych od głównego nurtu superbohaterskiego klimatach, realizując „Logana”. Niemniej, ciarki, jakie serwuje nam pierwszy trailer „New Mutants” przeszły chyba oczekiwania nawet najbardziej wiernych fanów serii. Nie spodziewajcie się kolorowych kostiumów i bajecznej rezydencji Charlesa Xaviera.

20th Century Fox na datę publikacji pierwszego zwiastuna wybrał piątek trzynastego. Nie jest to przypadek, bowiem premiera filmu odbędzie się 13 kwietnia 2018, co również przypada na feralny piątek.

W filmie zobaczymy wiele znajomych twarzy: Rosario Dawson, którą poznaliśmy za sprawą serialu Netflixa pt. „Daredevil”, Charliego Heatona, który dotychczas poszukiwał swojego młodszego brata w „The Stranger Things” oraz Maisie Williams, znaną światu jako Arya Stark z „Gry o Tron”.

new mutants 2 Fot. foto: kadr z wideo

Zapowiada się kawał dobrego kina, łączącego klimat „The Stranger Things” z serią „X-Men” i doskonałą muzyką, której można się w filmie spodziewać po pojawieniu się „Another Brick in The Wall” w trailerze.

To nie pierwszy raz, kiedy twórcy filmów superbohaterskich sięgają po mocne brzmienia. W zwiastunie filmu „Thor: Ragnarok” (który także ma być inny niż wszystko, co do tej pory pojawiło się w uniwersum Marvela) usłyszeliśmy muzykę Led Zeppelin. Czyżby nowy trend w „superhero movies”? Pochwalamy i prosimy o więcej!

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.