31.07.2017 11:31

Piotr Cyrwus w zwiastunie polskiego horroru „Zacisze” od Showmax

Aktor znany przede wszystkim jako Rysiek z „Klanu” pojawi się w zupełnie nowej roli. 

Piotr Cyrwus w zwiastunie polskiego horroru „Zacisze” od Showmax
foto: kadr z filmu

Showmax to serwis typu SVoD, który należy do międzynarodowego koncertu mediowego Naspers. W Polsce zadebiutował w lutym 2017 roku i jego szeroka biblioteka umożliwia obejrzenie znanych tytułów filmowych i telewizyjnych z całego świata. Już na samym początku zapowiedziano, że na platformie będą się pojawiać produkcje polskich reżyserów. Po „Czerwonym punkcie” Patryka Vegi z Ewanem McGregorem i „Księdzu” Wojciecha Smarzowskiego z Arkadiuszem Jakubikiem serwis udostępnił na swoim profilu na Facebooku nowy zwiastun kolejnej etiudy pt: „Zacisze”, która tym razem skręci w odmienne rejony gatunkowe, bowiem ma być wypadkową horroru, thrillera i komedii. Nawet oznaczono ją kategorią wiekową +18, zatem kto wie – może otrzymamy coś w rodzaju polskiego pastiszu „Piątku trzynastego” lub „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”. Tak przynajmniej zapowiadają sceny z pierwszej zapowiedzi. Czyżby szykował się nam slasher z Ryśkiem z „Klanu”?

Fabuła filmu przedstawia się następująco:

"

Dla niektórych wakacje to prawdziwe urwanie głowy. W tej krwawej etiudzie niektórzy tracą ją dosłownie. Bohaterowie wyruszają na kemping „Zacisze” by zgubić dzieci i odnaleźć utraconą miłość. "

Reżyserem „Zacisza” jest Bartosz M. Kowalski, który ma na koncie film dokumentalny „Niepowstrzymani” i dramat „Plac zabaw”. W obsadzie znajdziemy Piotra Cyrwusa, Iwonę Wszołkównę („Pod Mocnym Aniołem”), Miłosza Kwiecenia („Myszy i szczury”) oraz Patryka Świderskiego („Plac zabaw’). Premiera etiudy odbędzie się 1 sierpnia.

Na tym ambitne przedsięwzięcia Showmax jednak się nie kończą. Jeszcze w 2017 roku zobaczymy kolejne odcinki „Ucha Prezesa”. Platforma ma w planach również realizację serialu, który będzie kontynuacją filmu „Botoks”. Jego premiery będziemy mogli spodziewać się zapewne w 2018 roku. Trzeba przyznać, że strategia serwisu jest dobra i konsekwentnie prowadzona, a pomysł, żeby nakręcić horror z Cyrwusem jak najbardziej trafny. 

Co myślicie o takim pomyśle?

Kamil Dachnij
Tagi: News Zacisze