Sony Pictures przeprasza za obraźliwą scenę w animacji o Piotrusiu Króliku

Natalia Hluzow
12.02.2018 23:31
Sony Pictures przeprasza za obraźliwą scenę w animacji o Piotrusiu Króliku Fot. kadr z wideo

Twórcy nowego filmu dla dzieci o Piotrusiu Króliku musieli złożyć publiczne przeprosiny, po tym jak jedna ze scen spotkała się z ostrym sprzeciwem odbiorców.

Piotruś Królik narodził się na kartach książek dla dzieci autorstwa Beatrix Potter już w 1902 roku. Niepokorny i wyjątkowo ciekawski gryzoń na przestrzeni lat stał się bohaterem kilku powieści, wielu seriali telewizyjnych oraz filmów, a w 2018 roku doczekał się pełnometrażowej animacji zrealizowanej przez wytwórnię Sony, w której swoich głosów użyczyli m.in. Margot Robbie i James Corden.

„Piotruś Królik” swoją premierę w Polsce będzie miał dopiero 13 kwietnia 2018 roku, jednak w USA zadebiutował na ekranach już 7 lutego 2018 i od razu wzbudził ogromne kontrowersje.

Film dla dzieci, który wyśmiewa alergików

W filmie o zawadiackim gryzoniu pojawia się scena ukazująca, jak gang królików z Piotrusiem na czele wyśmiewa i atakuje mężczyznę, Toma McGregora, który cierpi na alergię pokarmową. Tom jest uczulony na jeżyny, a Piotruś z kolegami dręczy go, strzelając w niego owocami. Jeden z nich trafia nawet prosto w usta mężczyzny, co wywołuje u niego tak silną reakcję alergiczną, że musi zrobić sobie zastrzyk.

Na tę scenę momentalnie zareagowały instytucje charytatywne, m.in. Kids with Food Allergies Foundation, które zapoczątkowały akcję #boycottpeterrabbit tłumacząc ją nagannym zachowaniem twórców filmu. Pojawiła się także petycja nawołująca do publicznych przeprosin studio Sony Pictures, pod którą zebrano tysiące podpisów.

Pelerynki może i są urocze, ale wspieranie filmu, który promuje dręczenie dzieci z alergiami pokarmowymi jest obrzydliwe. Wstydźcie się Sony Pictures za to, że znajdujecie powód do śmiechu w dręczeniu dzieci takich jak moja córka. Odrażające.

Wytwórnia oczywiście nie pozostała obojętna wobec tych zarzutów i bardzo szybko wydała oświadczenie, w którym przeprasza za swój błąd polegający na wprowadzeniu takiego obraźliwego wątku, nawet jeśli miało to miejsce w kreskówce i miało charakter slapstickowy. W oświadczeniu czytamy:

Szczerze żałujemy, że nie byliśmy bardziej świadomi tego, jak delikatna jest to kwestia i szczerze za to przepraszamy.

„Piotruś Królik” trafi na ekrany polskich kin 13 kwietnia 2018 roku. Wtedy przekonamy się, czy w Polsce również spotka się z takim sprzeciwem alergików i ich rodziców. A Wy co sądzicie na ten temat?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.