01.06.2018 17:43

Piotruś Pan i Alicja z Krainy Czarów zostaną rodzeństwem w filmie „Come Away”

Angelina Jolie i David Oyelowo szykują się do roli rodziców Piotrusia Pana i Alicji z Krainy Czarów w filmie „Come Away”, który ma być zaskakującą reinterpretacją obydwu baśni. 

Alicja i Piotruś
foto: kadry z animacji Disneya "Alicja w Krainie Czarów" i "Piotruś Pan"

Widzieliśmy już wiele wersji baśni o Piotrusiu Panie i równie wiele wariacji na temat Alicji w Krainie Czarów, jednak takiego połączenia jeszcze nie było! Brenda Chapman, zdobywczyni Oscara za film animowany „Merida Waleczna” przymierza się do debiutu reżyserskiego w filmie aktorskim. Ma nim być opowieść fantasy, która uczyni z Piotrusia i Alicji rodzeństwo. W ich rodziców mają się wcielić Angelina Jolie i David Oyelowo.

Angelina Jolie i David Oyelowo

„Come Away”: film o Piotrusiu Panie i Alicji w Krainie Czarów

„Come Away” ma być zmyślonym prequelem zarówno „Piotrusia Pana”, jak i „Alicji w Krainie Czarów”. Zanim Alicja wpadła do króliczej nory, a Piotruś został Panem w Nibylandii, byli zwyczajnym rodzeństwem. Kiedy jednak zginął ich starszy brat, a rodzice pogrążyli się w żałobie, każde z dzieci zaczęło na swój sposób radzić sobie z traumą, uciekając do wyimaginowanych krain - Alicja do Krainy Czarów, a Piotruś do Nibylandii.

Scenariusz do filmu napisała debiutująca Marissa Kate Goodhill. Reżyserka filmu, Brenda Chapman, nie może doczekać się pracy nad tym wyjątkowym projektem. Jak powiedziała:

"

Angelina i David wniosą do tej magicznej historii piękną chemię i głębię, pozwalając publiczności na krok w stronę nieoczekiwanego. "

Zdjęcia mają rozpocząć się w Wielkiej Brytanii. Angelina Jolie ma pojawić się na planie w Los Angeles jesienią 2018. Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w małych bohaterów. Data premiery filmu również nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Angelina Jolie