Disney planuje stworzyć reboot "Piratów z Karaibów" napisany przez scenarzystów "Deadpoola"

Natalia Hluzow
24.10.2018 16:14
Disney planuje stworzyć reboot "Piratów z Karaibów" napisany przez scenarzystów "Deadpoola" Fot. kadr z filmu "Piraci z Karaibów"

Disney przygotowuje reboot jednej ze swoich flagowych aktorskich franczyz. Wytwórnia prowadzi rozmowy z Rhettem Reesem i Paulem Wernickiem, którzy mieliby napisać scenariusz nowych "Piratów z Karaibów".

W sierpniu 2018 pojawiła się plotka, że Disney zamierza stworzyć 6. część "Piratów z Karaibów". Okazuje się jednak, że zamiast kolejnej części czeka nas reboot franczyzy. 

Scenarzyści "Deadpoola" napiszą scenariusz rebootu "Piratów z Karaibów"?

Jak poinformował portal Deadline, Disney przymierza się do stworzenia rebootu serii "Piraci z Karaibów", która na przestrzeni ostatnich 15 lat przyniosła wytwórni 4,5 miliarda dolarów zysku. Przedstawiciele studia spotkali się już w tej sprawie z Rhettem Reesem i Paulem Wernickiem, którzy do tej pory stworzyli m.in. scenariusze do obydwu części "Deadpoola", "Zombieland", a także do nadchodzącego filmu "Six Underground" w reżyserii Michaela Baya z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. 

Na razie nieznane są żadne szczegóły produkcji, data premiery, rozpoczęcia zdjęć czy nazwisko reżysera. Nie wiadomo też, czy w nowej odsłonie "Piratów z Karaibów" pojawi się Johnny Depp, który w ostatnich 5 filmach wcielał się w postać Jacka Sparrowa.

"Piraci z Karaibów" mają już 15 lat

Filmowa historia "Piratów z Karaibów" rozpoczęła się w 2003 roku. W pierwszej części o podtytule "Klątwa Czarnej Perły" główne role zagrali Johnny Depp, Orlando Bloom i Kiera Knightley. W ciągu kolejnych 14 lat powstały jeszcze 4 filmy o piratach z Deppem w roli głównej i rozmaitymi aktorami u jego boku. W ostatnim, "Zemście Salazara", powrócił zarówno Bloom jako Will Turner, jak i Geoffrey Rush w roli Hectora Barbossy. Mimo kiepskiego przyjęcia, film zarobił na świecie niecałe 800 mln dolarów.

Wszystko wskazuje na to, że Disney postanowił wprowadzić powiew świeżości do franczyzy, korzystając z metod, które sprawdziły się w serii o antybohaterze Marvela. Czy sprawdzą się też w przeznaczonej dla młodszych widzów opowieści o piratach? Przekonamy się już wkrótce...

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.