Disney planuje stworzyć reboot "Piratów z Karaibów" napisany przez scenarzystów "Deadpoola"

Natalia Hluzow
24.10.2018 16:14
Disney planuje stworzyć reboot "Piratów z Karaibów" napisany przez scenarzystów "Deadpoola" Fot. kadr z filmu "Piraci z Karaibów"

Disney przygotowuje reboot jednej ze swoich flagowych aktorskich franczyz. Wytwórnia prowadzi rozmowy z Rhettem Reesem i Paulem Wernickiem, którzy mieliby napisać scenariusz nowych "Piratów z Karaibów".

W sierpniu 2018 pojawiła się plotka, że Disney zamierza stworzyć 6. część "Piratów z Karaibów". Okazuje się jednak, że zamiast kolejnej części czeka nas reboot franczyzy. 

Scenarzyści "Deadpoola" napiszą scenariusz rebootu "Piratów z Karaibów"?

Jak poinformował portal Deadline, Disney przymierza się do stworzenia rebootu serii "Piraci z Karaibów", która na przestrzeni ostatnich 15 lat przyniosła wytwórni 4,5 miliarda dolarów zysku. Przedstawiciele studia spotkali się już w tej sprawie z Rhettem Reesem i Paulem Wernickiem, którzy do tej pory stworzyli m.in. scenariusze do obydwu części "Deadpoola", "Zombieland", a także do nadchodzącego filmu "Six Underground" w reżyserii Michaela Baya z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. 

Na razie nieznane są żadne szczegóły produkcji, data premiery, rozpoczęcia zdjęć czy nazwisko reżysera. Nie wiadomo też, czy w nowej odsłonie "Piratów z Karaibów" pojawi się Johnny Depp, który w ostatnich 5 filmach wcielał się w postać Jacka Sparrowa.

"Piraci z Karaibów" mają już 15 lat

Filmowa historia "Piratów z Karaibów" rozpoczęła się w 2003 roku. W pierwszej części o podtytule "Klątwa Czarnej Perły" główne role zagrali Johnny Depp, Orlando Bloom i Kiera Knightley. W ciągu kolejnych 14 lat powstały jeszcze 4 filmy o piratach z Deppem w roli głównej i rozmaitymi aktorami u jego boku. W ostatnim, "Zemście Salazara", powrócił zarówno Bloom jako Will Turner, jak i Geoffrey Rush w roli Hectora Barbossy. Mimo kiepskiego przyjęcia, film zarobił na świecie niecałe 800 mln dolarów.

Wszystko wskazuje na to, że Disney postanowił wprowadzić powiew świeżości do franczyzy, korzystając z metod, które sprawdziły się w serii o antybohaterze Marvela. Czy sprawdzą się też w przeznaczonej dla młodszych widzów opowieści o piratach? Przekonamy się już wkrótce...

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.