Pisz czcionką z serialu „Stranger Things”

Robert Skowronski
18.08.2016 14:16
Pisz czcionką z serialu „Stranger Things” Fot. makeitstranger.com

Jedna z bardziej klimatycznych sekwencji otwierających, jaką mogliśmy oglądać ostatnio na małych ekranach. Znaną z niej charakterystyczną czcionką możecie teraz zapisać to na co macie ochotę.

Serial braci Duffer odwołujący się do minionych dekad w kinie i popkulturze, a zwłaszcza do lat 80., można kochać za wiele rzeczy. Jedną z nich jest właśnie czołówka z tytułem produkcji Netflixa. Czerwone litery układające się w napis „Stranger Things” już od ponad miesiąca zalewają sieć. Być może niektórzy marzyli o tym, aby tą samą „neonową” czcionką móc zapisać to co tylko będą chcieli.

Pomysł twórców serialu ze sposobem zapisu tytułu prawdopodobnie już wszedł na stałe do historii, choć sam czerpie z przeszłości. Czcionka niezwykle atrakcyjna i nadająca się do napisania nazwy fanpage'a, czy też...

czegokolwiek-chcecie

Generator takich napisów znajdziecie pod adresem www.makeitstranger.com. Mechanizm jest banalnie prosty. Klikacie w przycisk „make your own” na dole strony, następnie wpisujecie co Wam tylko przyjdzie do głowy i wciskacie „strangify”. W następnej kolejności pozostaje Wam ściągnięcie pliku lub bezpośrednie podzielenie się nim za pośrednictwem Twittera lub Facebooka.

Za czołówkę „Stranger Things” odpowiedzialne jest studio Imaginary Forces, na którego czele stoi dyrektor kreatywna, Michelle Dougherty. Firma ma na swoim koncie również otwierające sekwencje z „Man Men”, „Boardwalk Empire”, „Chucka”, „Jessiki Jones” i wielu innych produkcji. Michelle Dougherty opowiedziała, jak wyglądała współpraca z braćmi Duffer:

Przesłali nam materiały z książkami, które pewnie czytali, jak byli dziećmi. Typografia na nich była o szerokim zakresie, ale dało się zauważyć wspólny element - nawiązywały do popularnych dzieł z lat 80.

Czcionka, na którą się zdecydowano nazywa się ITC Benguiat. Została ona stworzona w 1978 przez perkusistę jazzowego, który zaczął działać jako designer, Eda Benguiata. Wykorzystana ona była m.in. na płycie The Smiths „Strangeways, Here We Come”, czy jako ostrzeżenie o prawach autorskich na kopiach filmów na kasetach

W udostępnionym wideo możecie zobaczyć jakie były początkowe projekty napisów ze „Stranger Things” oraz jaką techniką je uzyskano, a wykorzystano tą sprzed lat:

Bracia Duffer obiecują opowiedzieć w 2. sezonie o „odwróconym świecie”. Według przeprowadzonej analizy statystyk wynika, że nowa produkcja Netflixa stała się popularniejsza od „House of Cards”, „Daredevila”, „Narcos”, a także „Jessiki Jones”. Kto by pomyślał, że początkowo nikt nie był zainteresowany realizacją „Stranger Things”.

Jak Wam się podoba czcionka z serialu braci Duffer?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.