02.03.2018 11:26

Bohaterowie filmu „Pitbull. Ostatni pies” na indywidualnych plakatach

Premiera najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego zbliża się wielkimi krokami. Jak prezentują się bohaterowie nowego „Pitbulla” na indywidualnych plakatach?

Marcin Dorociński Pitbull. Ostatni Pies
foto: Krzysztof Wiktor, Copyright ©Ent One Investments

„Pitbull. Ostatni pies” to najnowszy film Władysława Pasikowskiego uchodzącego przez lata za czołowego twórcę „męskiego kina” w Polsce. Po zrealizowaniu takich filmów jak „Psy”, „Psy 2”, „Demony wojny według Goi” czy serialu „Glina” reżyser zrobił niemal 10-letnią przerwę, by powrócić w 2012 roku z kontrowersyjnym filmem „Pokłosie”. Zrealizowany 2 lata później „Jack Strong” był jednym ze szczytowych osiągnięć polskiego kina sensacyjnego i doskonałym dowodem na to, że Pasikowski jest znów w swojej najlepszej formie.

Marcin Dorociński Jack Strong

Teraz wziął na warsztat uwielbianą przez część Polaków serię Patryka Vegi, by powracając do jej wartościowych korzeni, jednocześnie opowiedzieć ją po swojemu. Jak mu się to udało? Przedsmak dostaliśmy już w oficjalnym zwiastunie filmu „Pitbull. Ostatni pies”. Całość będziemy mogli obejrzeć już 15 marca 2018, kiedy film trafi na ekrany polskich kin. Tymczasem dystrybutor udostępnił indywidualne plakaty bohaterów nowego „Pitbulla”.

„Pitbull. Ostatni pies”  - plakaty postaci

Niestety, w przypadku plakatów promujących film „Pitbull. Ostatni pies” trudno nie zauważyć podobieństwa do serii Patryka Vegi. Z jednej strony, ma to sens. Niezależnie od tego, że ekipa nazywa go - „Psy. Ostatni Pitbull”, a sam reżyser zwraca uwagę, że choć gatunkowo to Pitbull, to w szerszym znaczeniu jednak pies – nowy film Pasikowskiego jest kontynuacją „Nowych porządków” i „Niebezpiecznych kobiet”. Z drugiej, po poważniejszym filmie spodziewaliśmy się nieco poważniejszej promocji, a niestety poziom grafik jest bardzo bliski temu reprezentowanemu przez plakaty „Kobiet mafii” czy plakaty „Botoksu”. Co gorsza, wzorem filmów Vegi, na indywidualnych plakatach postaci znalazły się „mocne” cytaty/powiedzonka/złote myśli bohaterów, co wypada bardzo źle. W poniższej galerii możecie zobaczyć to na własne oczy:

Pomimo tego, co reprezentują sobą plakaty nowego „Pitbulla”, my nie tracimy nadziei. Tym bardziej, że ani Władysław Pasikowski, ani obsada filmu nie odpowiadają za to, co znajduje się na plakatach. Poza tym hasła, które rażą swoją kiczowatością na billboardzie, użyte w odpowiedniej sytuacji i właściwym kontekście, mogą na ekranie brzmieć całkiem nieźle... Tak się przynajmniej pocieszamy.

„Pitbull. Ostatni pies” – o czym będzie i kto zagra?

„Pitbull. Ostatni Pies” będzie opowiadał o dochodzeniu prowadzonym przez warszawskich policjantów po śmierci jednego z nich. Główny bohater, grany przez Marcina Dorocińskiego, będzie starał się przeniknąć do środowiska pruszkowskiej mafii podejrzanej o to zabójstwo. Poza Dorocińskim w filmie wystąpią Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Izabela Kuna, Agnieszka Kawiorska i Doda. Premiera już 15 marca 2018 roku.

Czy podobają Ci się plakaty filmu „Pitbull. Ostatni pies”?

Natalia Hluzow
Tagi: News Pitbull Władysław Pasikowski Marcin Dorociński Pitbull: Ostatni pies