21.06.2018 15:00

„Plagi Breslau”: Kożuchowska i Widawska na pierwszych zdjęciach z nowego filmu Patryka Vegi

Patryk Vega kręci właśnie swój kolejny film dla Showmax. „Plagi Breslau” zdemaskują mroczne oblicze Wrocławia. Pojawiły się pierwsze zdjęcia bohaterek filmu, w które wcielają się Małgorzata Kożuchowska i Daria Widawska.

Patryk Vega zdjęcie z planu
foto: AGENCJA SE/EAST NEWS

Doniesienia na temat nowego filmu Patryka Vegi z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej okazały się prawdziwe. Reżyser, który w tym roku wypuścił już na rynek film „Kobiety mafii” oraz seriale „Botoks” i (ponownie) „Kobiety mafii”, realizuje właśnie kolejną produkcję na zlecenie platformy Showmax. Tym razem będzie to pełnometrażowy film o tytule „Plagi Breslau”.  

„Plagi Breslau” - pierwsze zdjęcia z nowego filmu Patryka Vegi

Akcja „Plag Breslau” toczy się we współczesnym Wrocławiu, który stał się sceną serii morderstw. Każdego dnia o godzinie 18:00 dochodzi do makabrycznej zbrodni. Policjantka, Helena Ruś, zaczyna podejrzewać, że są one dziełem tego samego człowieka. Kiedy podczas jednej z akcji policyjny partner Heleny, Bronson, zostaje poważnie ranny, kobieta decyduje się za wszelką cenę zidentyfikować i wytropić mordercę. Wraz z profilerką z CBŚP, Iwoną Bogacką, rozpoczyna śledztwo, które zaprowadzi ją wgłąb XVIII-wiecznej historii miasta. 

W głównej roli, tak jak zapowiadano, wystąpi Małgorzata Kożuchowska. W jej partnera wcieli się Tomasz Oświeciński. Profilerkę z CBŚP zagra natomiast Daria Widawska. Wszystkich trzech głównych bohaterów możemy zobaczyć już na pierwszych zdjęciach z planu:

Małgorzata Kożuchowska
Daria Widawska
Vega i Oświeciński

W filmie wystąpią również: Ewa Kasprzyk i Katarzyna Bujakiewicz oraz aktorzy Patryka Vegi: Wojciech Kalinowski, Jacek Beler, Andrzej Grabowski, a także zawodnik i komentator MMA, Karol Bedorf.

Patryk Vega tak zapowiada swój nadchodzący film:

"

Uwielbiam wyzwania, a „Plagi Breslau” to zdecydowanie najtrudniejszy realizacyjnie film w mojej karierze. Fabuła obfituje w ogromną liczbę scen kręconych z rozmachem. Będziemy realizować m.in. pożar w operze, finałową scenę przy dwudziestu tysiącach ludzi czy sekwencję ze spłoszonym koniem, który galopuje pomiędzy pięćdziesięcioma samochodami na moście. Wspólnie z Showmax marzymy o tym, by realizować produkcje, które wprowadzają nową jakość na polskim rynku. Wierzę, że „Plagi Breslau” dostarczą widzom rozrywki bez precedensu w polskim kinie. "

Zdjęcia do filmu trwają aktualnie w tytułowym Wrocławiu. Premiera - tylko na Showmax.com - została zapowiedziana na grudzień 2018. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Patryk Vega