Plakat „Avengers: Infinity War” sprzed roku zawierał ukryte spoilery

Sergiusz Kurczuk
14.05.2018 16:13
Plakat „Avengers: Infinity War” sprzed roku zawierał ukryte spoilery Fot. Materiały promocyjne

Kto zginie w „Avengers: Infinity War”? Co się stanie z Thorem? Czy Thanos zbierze wszystkie Kamienie Nieskończoności? Okazuje się, że odpowiedzi na te pytania znajdowały się na plakacie sprzed roku. Uwaga! Spoilery!

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Fani MCU od dawna zachodzili w głowę, co wydarzy się w filmie „Avengers: Infinity War”. Twórcy wyznali w wywiadach, że tylko nieliczne osoby miały okazję zobaczyć scenariusz produkcji w całości. Żeby uniknąć spoilerów, nagrano wiele wersji tych samych scen. Słynący z długiego języka Tom Holland został poinformowany o losach swojego bohatera dopiero w dzień kręcenia jednej z finałowych scen. Te starania nie spowodowały jednak, że wszystkie tajemnice filmu zostały zachowane do dnia premiery. Podczas jednego z wywiadów, Mark Ruffalo wygadał, jak zakończy się 3. część „Avengers”. Ale po co czepiać się biednego aktora, kiedy dział promocji zaspoilerował film na długo przed pojawieniem się pierwszego zwiastuna? Okazuje się, że odpowiedzi na kluczowe pytania cały czas mieliśmy pod nosem.

Avengers: Infinity War - Plakat Fot. foto: materiały promocyjne

Plakat „Avengers: Infinity War” i  ukryte spoilery

Na San Diego Comic Con 2017 zaprezentowano pierwszy plakat filmu, na którym znajdują się prawie wszyscy herosi biorący udział w bitwie z Szalonym Tytanem oraz sam Thanos. Mimo trzymania fabuły „Avengers: Infinity War” w wielkiej tajemnicy, na imponującej grafice znalazło się wiele zapowiedzi tego, co widzowie zobaczą na dużym ekranie. Na platformie Reddit pojawiła się analiza plakatu z zaznaczonymi spoilerami. Oczywiście zdradzone wątki są czytelne jedynie dla osób, które widziały film, ale i tak jest to całkiem ciekawe zjawisko. Autorem odkrycia jest użytkownik posługujący się nickiem aliyaghi.

Avengers: Infinity War - spoilery Fot. foto: print screen ze strony reddit.com

 

Po pierwsze Thanos ma na dłoni Rękawicę Nieskończoności ze wszystkimi Kamieniami. Pytanie, czy złoczyńcy uda się zdobyć klejnoty, było kluczowe dla wielu fanów MCU. Druga sprawa to Thor z dwiema gałkami ocznymi. Co prawda w trakcie trwania San Diego Comic Con 2017 wciąż oczekiwano na premierę filmu „Thor: Ragnarok” i fani jeszcze nie wiedzieli, że pod koniec filmu syn Odyna straci oko, a tym bardziej że w połowie „Infinty War” dostaje od Rocketa sztuczną gałkę oka. Poza tym na plakacie zaprezentowano, jak podzielą się niektórzy bohaterowie, a nawet które postacie przeżyją. Na grafice widać również dym, w którym rozpłynęła się połowa populacji wszechświata. Oddzielona od reszty Strażników Gamora, to z kolei zapowiedź roli, jaką bohaterka odegrała w całym filmie. 

Jak widać, warto zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły pojawiające się w materiałach promujących film. Czy spoilery będą również obecne na grafikach zapowiadających 4. część „Avengers”? Dowiemy się już niebawem. Premiera filmu została zapowiedziana na 3 maja 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.