26.04.2017 09:35

Plejada gwiazd w zwiastunie nowej komedii Juliusza Machulskiego

W sieci jest już zwiastun nowej komedii Juliusza Machulskiego. W filmie ujrzymy plejadę polskich gwiazd ekranu.

Plejada gwiazd w zwiastunie nowej komedii Juliusza Machulskiego
foto: kadr z wideo

Wcześniej pokazano nam zdjęcia pochodzące z „Volty”. Teraz możemy już zobaczyć trailer filmu, który wkroczy do kin 7 lipca 2017 roku. Z ust bohaterów lecą soczyste przekleństwa, a historia układa się w opowieść o wielkim przekręcie z wartym miliony skarbem. Ma być zaskakująco dużo akcji i sensacji.

Głównym bohaterem jest Bruno Volta, który w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot nie ma sobie równych. Pewnego dnia jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Ta zaś znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji i postanawia wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to naprawdę godny rywal.

Całość rozgrywa się w czasach współczesnych, ale pojawią się również sceny retrospekcyjne przenoszące nas m.in. do XIV, XVI i XX wieku. Zobaczcie pierwszy zwiastun „Volty”:

W rolach głównych zobaczymy plejadę polskich gwiazd, w tym: Olgę Bołądź, Aleksandrę Domańską, Andrzeja Zielińskiego, Cezarego Pazurę, Tomasza Kota, Michała Żurawskiego, Roberta Więckiewicza, Jacka Braciaka i wielu innych.

Film nakręcono w Janowcu, Kazimierzu nad Wisłą, Warszawie i Lublinie. O ostatniej z lokalizacji opowiedział Juliusz Machulski:

"

Miałem pomysł na film, gdzie historia jest ważna, a Lublin jest historycznym miastem polskim, to bardzo łatwo ten pomysł osadziłem w ramy Lublina. Lublin będzie jednym z bohaterów tej opowieści. Tu mieszkałem przez sześć lat jako dziecko. Tutaj nauczyłem się czytać, pisać, jeździć na rowerze. Cieszę się, że tu wróciłem z filmem, który, mam nadzieję, będzie mógł być takim filmem o Lublinie jak swego czasu „Vinci” o Krakowie. "

Na ekranie ujrzymy tak charakterystyczne dla Lublina obiekty, jak obraz Jana Matejki „Unia Lubelska” czy Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.

Najlepszy film Juliusza Machulskiego to...

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny