Plejada gwiazd w zwiastunie nowej komedii Juliusza Machulskiego
Robert Skowronski
26.04.2017 09:35
Plejada gwiazd w zwiastunie nowej komedii Juliusza Machulskiego Fot. kadr z wideo

W sieci jest już zwiastun nowej komedii Juliusza Machulskiego. W filmie ujrzymy plejadę polskich gwiazd ekranu.

Wcześniej pokazano nam zdjęcia pochodzące z „Volty”. Teraz możemy już zobaczyć trailer filmu, który wkroczy do kin 7 lipca 2017 roku. Z ust bohaterów lecą soczyste przekleństwa, a historia układa się w opowieść o wielkim przekręcie z wartym miliony skarbem. Ma być zaskakująco dużo akcji i sensacji.

Głównym bohaterem jest Bruno Volta, który w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot nie ma sobie równych. Pewnego dnia jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Ta zaś znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji i postanawia wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to naprawdę godny rywal.

Całość rozgrywa się w czasach współczesnych, ale pojawią się również sceny retrospekcyjne przenoszące nas m.in. do XIV, XVI i XX wieku. Zobaczcie pierwszy zwiastun „Volty”:

W rolach głównych zobaczymy plejadę polskich gwiazd, w tym: Olgę Bołądź, Aleksandrę Domańską, Andrzeja Zielińskiego, Cezarego Pazurę, Tomasza Kota, Michała Żurawskiego, Roberta Więckiewicza, Jacka Braciaka i wielu innych.

Film nakręcono w Janowcu, Kazimierzu nad Wisłą, Warszawie i Lublinie. O ostatniej z lokalizacji opowiedział Juliusz Machulski:

Miałem pomysł na film, gdzie historia jest ważna, a Lublin jest historycznym miastem polskim, to bardzo łatwo ten pomysł osadziłem w ramy Lublina. Lublin będzie jednym z bohaterów tej opowieści. Tu mieszkałem przez sześć lat jako dziecko. Tutaj nauczyłem się czytać, pisać, jeździć na rowerze. Cieszę się, że tu wróciłem z filmem, który, mam nadzieję, będzie mógł być takim filmem o Lublinie jak swego czasu „Vinci” o Krakowie.

Na ekranie ujrzymy tak charakterystyczne dla Lublina obiekty, jak obraz Jana Matejki „Unia Lubelska” czy Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.