Po 24 latach odkryto Easter egg łączący „Goonies” z „Parkiem Jurajskim”

Sergiusz Kurczuk
09.11.2017 13:59
Po 24 latach odkryto Easter egg łączący „Goonies” z „Parkiem Jurajskim” Fot. kadry z filmó: Goonies i Park Jurajski

„Goonies” i „Park Jurajski” mają ze sobą o wiele więcej wspólnego, niż osoba Stevena Spielberga. Po 24 latach odkryto Easter egg, który rozwali Wam mózg! 

„Goonies” to produkcja, która łączy wszystko, co najlepsze w latach 80. ubiegłego wieku. Nieco podobny klimat ma hit Netfliksa „Stranger Things” i wiele osób właśnie w tym podobieństwie dopatruje się elementu przesądzającego o sukcesie serialu. Niedawno pisaliśmy o niesamowitym powiązaniu pomiędzy „Stranger Things” a filmem „To”. Tym razem zobaczycie jeszcze bardziej szalone odkrycie. Twórcą pomysłu na „Goonies” był Steven Spielberg - człowiek, dzięki któremu komercyjne kino lat 80. jest wspominane obecnie z wielkim sentymentem. W kolejnej dekadzie również pojawił się film Spielberga, który obecnie jest otoczony kultem. Mowa o „Parku Jurajskim”, który był powiewem świeżości.

Okazuje się, że przez 24 lata nikt nie dopatrzył się w filmie o szalejących dinozaurach ewidentnego nawiązania do „Goonies”. Na szczęście na serwisie Reddit  pojawił się użytkownik ukrywający się pod nickiem Shadewfb, którego spostrzeżenie zatrzęsło całym Internetem. Mówią, że obraz jest wart tysiąca słów, więc nie przedłużając, wrzucamy print screen z odkryciem Shadewfb:

Easter egg w Goonies i Parku Jurajskim Fot. foto: shadewfb/reddit

Jak widzicie, grany przez Wayne'a Knighta Dennis Nedry w „Parku Jurajskim” nosił ubrania, które bardzo przypominały stroje głównych bohaterów „Goonies”. Przypadek? Być może, ale ta zbieżność wydaje się zamierzonym Easter Eggiem, którego nikt nie wyłapał przez ponad dwie dekady. Nedry ma na sobie hawajską koszulę, z której słynął Chunk, szarą kurtkę Moutha i żółty płaszcz przeciwdeszczowy Mikey'ego. Czym jeszcze zaskoczy nas Spielberg? Już 30 marca 2018 roku do kin wejdzie nowy film reżysera zatytułowany „Ready Player One”, w którym pojawi się cała masa nawiązań do popkultury lat 80. i 90. XX wieku. Ciekawe czy będzie miejsce na „Goonies” i „Park Jurajski”?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.