27.02.2019 13:37

Po ponad 20 latach od premiery "Titanica" na jednym z rekwizytów pozostała pamiątka po słynnej scenie seksu

James Cameron podzielił się ciekawostką dotyczącą filmu "Titanic". Na samochodzie, w którym miała miejsce słynna scena seksu, przez ponad 20 lat od premiery pozostała pamiątka po Kate Winslet.

kadr z filmu Titanic
foto: kadr z filmu Titanic

Film "Titanic" to jedno z najlepiej zarabiających dzieł w historii kinematografii i należy do najpopularniejszych produkcji w reżyserii Jamesa Camerona. Historia dwójki zakochanych pasażerów ogromnego linowca, który skończył swój żywot na dnie Oceanu Atlantyckiego, sprawiła, że Leonardo DiCaprio dołączył do grona filmowych amantów. W 2017 roku "Titanic" obchodził 20 rocznicę premiery. Okazuje się, że przez ten czas na jednym z filmowych rekwizytów wciąż widnieje ślad po Kate Winslet.

Titanic II wypłynie w rejs w 2022 roku. Czy tym razem podróż  zakończy się szczęśliwie?
Titanic II wypłynie w rejs w 2022 roku. Czy tym razem podróż  zakończy się szczęśliwie?
Przeczytaj także Titanic II wypłynie w rejs w 2022 roku. Czy tym razem podróż zakończy się szczęśliwie?

"Titanic" - ślad po scenie seksu na jednym z rekwizytów

Na początku 2019 roku James Cameron postanowił wyjawić, dlaczego w Jacka Dawsona wcielił się akurat Leonardo DiCaprio. O rolę ubiegał się również Matthew McConaughey, ale przegrał na castingu z gwiazdą "Co gryzie Gilberta Grape’a". Teraz reżyser stwierdził, że podzieli się z fanami "Titanica" zdjęciem przedmiotu, który grał kluczową rolę w słynnej scenie seksu Jacka i jego ukochanej Rose.

Na Twitterze Camerona pojawiło się ciekawe zdjęcie, przedstawiające szybę samochodu, w którym nakręcono namiętną scenę miłosną. Przez ponad dwie dekady, na szybie pojazdu wciąż znajduje się odciśnięta dłoń Kate Winslet.

"

Ponad 20 lat później niesławny odcisk dłoni z "Titanica" wciąż tu jest - przyjrzyjcie się uważnie. "

Prawdopodobnie wielu fanów "Titanica" pomyśli, że to prawdziwy cud. Nic bardziej mylnego. W serialu dokumentalnym stacji AMC "Visionaries: James Cameron's Story of Science Fiction" reżyser wyznał, że samochód z filmu należy do niego. By zachować dla potomności pamiątkę po słynnej scenie z "Titanica", postanowił zabezpieczyć odcisk, by nie znikł z powierzchni szyby.

Nie jest to jednak jedyna niespodzianka dla fanów filmów Camerona. Słowa "przyjrzyjcie się uważnie" mogą dotyczyć innego rekwizytu ze słynnej produkcji filmowca. Tuz pod odciskiem dłoni Winslet można dostrzec tors T-800 z pierwszego "Terminatora". Nie jest to przypadek. Cameron jest obecnie zaangażowany w produkcję 6. części serii, która obecnie nosi tytuł "Terminator: Dark Fate". Reżyser pracuje też na planie nowych części "Avatara".

>>Zobacz też: Terminator 6 zignoruje wydarzenia 3 poprzednich części<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Leonardo DiCaprio James Cameron Titanic