27.02.2019 11:08

"Podły, okrutny, zły" - pojawił się polski zwiastun. Poznaliśmy też datę premiery filmu o Tedzie Bundym

"Podły, okrutny, zły" - tak brzmi oficjalny polski tytuł filmu w reżyserii Joe Berlingera, który opowie historię mordercy Teda Bundy’ego. Poznaliśmy też 

Podły, okrutny, zły
foto: kadr z filmu

Niewinna twarz Teda Bundy'ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lilly Collins) długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? 

Podły, okrutny zły - polski zwiastun

Losy Bundy'ego śledzi cała Ameryka - to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować - pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę? Zobaczcie polski zwiastun produkcji "Podły, okrutny, zły":

Ted Bundy był jednym z najbardziej brutalnych seryjnych morderców na świecie. Mężczyzna przez ponad 4 lata swojej zbrodniczej działalności zabił ponad 20 kobiet (udowodniono mu 21 morderstw, ale sam przyznał się do 30). Za popełnione przestępstwa został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Wyrok wykonano 24 stycznia 1989 roku w Raiford na Florydzie. 

Podły, okrutny, zły - obsada i data premiery

Oprócz Zaca Efrona i Lily Collins w filmie zobaczymy czołówkę amerykańskich gwiazd: Jim Parsons wcielił się w Larry'ego Simpsona, prokuratora, który skazał Bundy'ego. Frontman zespołu Metallica, czyli James Hetfield, zagrał funkcjonariusza Boba Haywarda, który aresztował Bundy'ego w stanie Utah w trakcie rutynowego patrolu. Dylan Baker zagrał oskarżyciela Davida Yokuma, a Terry Kinney detektywa Mike'a Fishera, który próbował udowodnić winę mordercy. W rolę sędziego Edwarda D. Cowarta, który skazał Bundy’ego na karę śmierci wcielił się John Malkovich. W obsadzie znaleźli się również Kaya Scodelario, Angela Sarafyan i Haley Joel Osment. 

Film "Podły, okrutny, zły" trafi do polskich kin już 10 maja 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Ted Bundy