20.09.2017 16:11

Pogromca mitów zbudował Sokoła Millenium z klocków Lego

Adam Savage z programu „Pogromcy mitów” postanowił sprawdzić, jak długo będzie trwało złożenie największego zestawu Lego na świecie. Efektem długotrwałej pracy jest Sokół Millenium z „Gwiezdnych Wojen”.

Pogromca mitów zbudował Sokoła Millenium z klocków Lego
foto: Tested/YouTube

Adam Savage przeniósł się z telewizji na YouTube, gdzie występuje na kanale Tested. Każdy fan Savage'a wie, że jest on zapalonym budowniczym Lego. W programie pojawiło się już kilka odcinków z duńskimi klockami w roli głównej. Tym razem przyszedł czas na połączenie Lego z drugą wielką namiętnością Savage'a - „Gwiezdnymi Wojnami”. Na początku września pisaliśmy o największym zestawie Lego, który trafi do sprzedaży w październiku. Z ponad 7 tysięcy elementów można zbudować sobie kultowego Sokoła Millenium.

W najnowszym odcinku Tested, Savage i grupa jego kolegów postanowili złożyć 7541 klocków do kupy i stworzyć pojazd Hana Solo. W pracach brały udział 4 osoby, a całość trwała (z przerwami) dwa dni. Misja się udała i zabawkowy Sokół Millenium został powołany do życia. Zresztą zobaczcie sami, jak przebiegała budowa kolosa. 

Póki co wszyscy chętni na najnowszy zestaw Lego, ściśle związany z premierą filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, będą musieli uzbroić się w cierpliwość i nadszarpnąć swoich oszczędności. Premiera Sokoła Millenium będzie miała miejsce 1 października 2017 roku, a jego cena to kilka tysięcy złotych

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars