"Pogromcy duchów 3" mają już reżysera. Kiedy kontynuacja trafi do kin?

Sergiusz Kurczuk
16.01.2019 09:11
"Pogromcy duchów 3" mają już reżysera. Kiedy kontynuacja trafi do kin? Fot. materiały promocyjne

Okazuje się, że Pogromcy duchów 3 jednak powstaną. Za kolejny sequel odpowie Jason Reitman (Tully). Twórcy zapowiedzieli, kiedy możemy spodziewać się premiery filmu.

Seria "Pogromcy duchów" z powodzeniem można określić mianem kultowej. Niezapomniana komedia z elementami horroru z Billem Murrayem, Danem Aykroydem, Sigourney Weaver, Haroldem Ramisem i Erniem Hudsonem w rolach głównych na stałe wpisała się w popkulturę. Okazuje się, że po 30 latach od premiery drugiej części, powstanie bezpośrednia kontynuacja produkcji reżyserowanej przez Ivana Reitmana. Według najnowszych informacji twórcy wybrali już nowego reżysera i zapowiedzieli wstępną datę premiery trzeciej części filmu.

"Pogromcy duchów 3" - Jason Reitman reżyserem sequela

Jak donosi Entertainment Weekly zapowiadana jakiś czas temu przez Dana Aykroyda kontynuacja "Pogromców duchów" ma się dobrze, mimo że od jakiegoś czasu było o niej głucho. Według informacji podanej przez portal reżyserem i współscenarzystą filmu został Jason Reitman - syn reżysera oryginalnej serii. Filmowiec ma na swoim koncie takie produkcje, jak "Juno", "W chmurach" czy "Tully". Akcja trzeciej części "Pogromców duchów" będzie rozgrywać się w tym samym uniwersum, co dwa poprzednie filmy. W pisaniu scenariusza Reitmanowi pomoże Gil Kenan. Ojciec reżysera wyprodukuje sequel. Jason Reitman wypowiedział się krótko na temat powstającego filmu.

Zawsze myślałem o sobie jako o fanie "Pogromców duchów". Kiedy miałem 6 lat, zwiedziłem plan filmowy. Chciałem zrobić ten film dla wszystkich innych fanów. To będzie nowy rozdział w oryginalnej serii. To nie jest reboot. To co wydarzyło się w latach 80., wydarzyło się w latach 80. a ten film będzie osadzony w czasach współczesnych.

Na razie nie wiadomo, kim będą główni bohaterowie filmu. Być może ponownie zobaczymy protagonistów z pierwszych dwóch części, tym razem jako podstarzałych Pogromców Duchów. Nie wykluczone jednak, że oryginalni łapacze zjawisk nadprzyrodzonych zostaną zepchnięci na dalszy plan i zastąpieni nowymi postaciami.

"Pogromcy duchów 3" - kiedy premiera?

W 2016 roku wyszedł film "Pogromcy duchów", który był rebootem serii. Główni bohaterowie zostali zastąpieni przez żeńskie odpowiedniki. Produkcja nie cieszyła się jednak uznaniem fanów i zebrała bardzo niskie oceny.

Chociaż tym razem za produkcję znowu odpowie Sony, pojawiła się szansa, że fani oryginalnej serii dostaną wreszcie to, na co długo czekali. Czy tak się stanie? Dowiemy się prawdopodobnie latem 2020 roku, na kiedy zapowiedziano premierę "Pogromców duchów 3". Zdjęcia mają ruszyć latem tego roku. To jednak nie koniec niespodzianek. Portal EW potwierdził, że oprócz aktorskiej produkcji, powstają nowi animowani "Pogromcy duchów". Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących animacji.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.