Dlaczego w „Ostatnich Jedi” nie znalazła się scena pogrzebu Hana Solo?

Natalia Hluzow
05.02.2018 15:43
Dlaczego w „Ostatnich Jedi” nie znalazła się scena pogrzebu Hana Solo? Fot. kadr z filmu "Przebudzenie mocy"

Reżyser filmu tłumaczy, dlaczego nie znalazł miejsca na pożegnanie tej ikonicznej postaci.

Wielu fanów przed premierą VIII epizodu „Star Wars” zastanawiało się, jak śmierć Hana Solo wpłynie na opowiadaną historię i jak odniesie się do niej reżyser „Ostatnich Jedi”. Pomimo wielu pomysłów, Rian Johnson zdołał zaskoczyć wszystkich i… nie odniósł się do niej wcale.

Pogrzeb Hana Solo w „Ostatnich Jedi”

W jednym z ostatnich wywiadów reżyser i scenarzysta 8. części „Star Wars” został zapytany o to, dlaczego nie poświęcił choć krótkiej sceny na ukazanie pogrzebu jednego z najbardziej uwielbianych bohaterów filmowych wszech czasów. W odpowiedzi wyjaśnił:

Nie było żadnej dyskusji na temat tego, czy pokazać pogrzeb Hana Solo, ponieważ nie było na to miejsca. To trudne w Gwiezdnych Wojnach, ponieważ zawsze mam w głowie żałobę, jaką odbył Luke po śmierci Bena, która miała miejsce 4,5 sekundy wcześniej – „Chodź, dzieciaku, jeszcze z tego nie wyszliśmy”, a potem wchodzisz już w „Jej! Łuhu! Nie cwaniakuj!”. A więc jest na to moment, ale nie jest zbyt długi. Nie ma czasu na nasze smutki, towarzysze. Tak już jest w „Star Wars”, nie ma czasu na żal, ponieważ musisz posuwać się do przodu.

Wypowiedź Johnsona odnosi się oczywiście do sceny, w której smutny Luke nie może uwierzyć, że Obi-Wana nie ma już wśród żywych, na co wpada Han Solo, by z powrotem porwać go w wir wydarzeń.

Faktycznie, „Gwiezdne wojny” niedostatecznie pożegnały Kenobiego, jednak Qui-Gon Jinn, Padme Amidala czy nawet Darth Vader doczekali się uroczystego pochówku. Widocznie Han Solo, przerywając opłakiwanie mistrza, po prostu nie zasłużył sobie na własną żałobę.

Książka na podstawie „Ostatnich Jedi”

Na szczęście fani tego dziarskiego przemytnika będą mogli przeżyć jego pogrzeb, czytając powieść opartą na filmie „Ostatni Jedi”, a także zobaczyć jego przygody z czasów młodości w nadchodzącym filmie „Solo: A Star Wars Story”. Premiera już 25 maja 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.