19.12.2017 12:43

Poison Ivy spotyka Kubę Rozpruwacza we fragmencie filmu „Batman: Gotham By Gaslight”

W sieci pojawił się fragment filmu animowanego opartego na słynnej powieści graficznej „Gotham By Gaslight”. Postać, która jest wiktoriańskim odpowiednikiem Poison Ivy natyka się na słynnego mordercę - Kubę Rozpruwacza. Jak zakończy się to spotkanie?

Poison Ivy spotyka Kubę Rozpruwacza we fragmencie filmu „Batman: Gotham By Gaslight”
foto: kadr z filmu Batman: Gotham By Gaslight

O najnowszym filmie animowanym DC pisaliśmy przy okazji premiery zwiastuna„Batman: Gotham By Gaslight” to historia, która powstała na bazie znanej powieści graficznej pod tym samym tytułem. Poznajemy w niej alternatywną rzeczywistość, gdzie postacie znane z uniwersum DC Comics funkcjonują w świecie przypominającym epokę wiktoriańską. Jeśli mowo o tym okresie, to nie mogło zabraknąć Kuby Rozpruwacza. To właśnie z nim przyjdzie się zmierzyć zamaskowanemu bohaterowi, znanemu jako Batman.

Twórcy zaprezentowali w sieci fragment nadchodzącego filmu. Widzimy w nim postać dobrze znaną wszystkim miłośnikom kanonicznego uniwersum DC - Pamelę Lillian Isle, lepiej znaną jako Poison Ivy.

Jednak filmowa bohaterka nie ma zbyt wiele wspólnego z klasycznym odpowiednikiem, posiadającym władzę nad roślinami. W mrocznym wydaniu Pamela jest prostytutką, która spotyka w ciemnej uliczce dziwnego mężczyzną w płaszczu i z lekarską torbą w ręku. Jest to oczywiście Kuba Rozpruwacz, którego ofiarami, zarówno w rzeczywistości, jak i w komiksie Mike'a Mignoli były kobiety lekkich obyczajów. Poision Ivy zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, kiedy mężczyzna wyciąga z torby ostry nóż. 

Czy Kuba Rozpruwacz zabije bohaterkę, a może w ostatnim momencie wkroczy Batman, który powstrzyma złoczyńcę przed zbrodnią? Trudno powiedzieć, ale powyższy fragment potwierdza, że film animowany będzie posiadał kategorię wiekową R. Cyfrowa premiera „Batman: Gotham By Gaslight” została zapowiedziana na 23 stycznia 2018 roku. Na DVD i Blu-Ray pojawi się kilka dni później, bo 6 lutego. Jeśli lubicie wariację na temat Batmana, to nie możecie również przegapić Mrocznego Rycerza walczącego z Jokerem w feudalnej Japonii.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Batman