08.03.2019 14:17

Pojawił się 2. zwiastun "Brightburn", superbohaterskiego horroru Jamesa Gunna

Reżyser "Strażników Galaktyki" występuje w roli producenta filmu "Brightburn", który opowie nam o tym, co by się stało, gdyby Superman za młodu stał się zły.

Brightburn
foto: kadr z wideo

O tym, że Gunn pracował nad nowym filmem, wiedzieliśmy od sierpnia 2018 roku. Wówczas informacje ograniczały się jedynie do tego, że produkcja będzie horrorem, a wyda ją Sony. Później okazało się jednak, że film ma być horrorem superbohaterskim, którego główny bohater ma mieć moce przypominające te Supermana. Twórcy postanowili zadać jednak pytanie: "A co gdyby Superman okazał się być zły?".

Brightburn - zwiastun horroru o "złym Supermanie"

Odpowiedzią na to pytanie ma być właśnie nadchodzący film produkowany przez Gunna, który nosi tytuł "Brightburn". Zobaczcie zapowiedź produkcji:

W zwiastunie na pierwszy rzut oka widać podobieństwo między tytułową postacią a Supermanem - obydwaj są przybyszami z kosmosu, którzy zostali przygarnięci przez rodzinę rolników mieszkających na amerykańskiej wsi. Obydwaj mają takie same moce, a w szkole są wyzywani od "dziwolągów". Nawet czcionka użyta w zwiastunie przypomina tą, którą widzieliśmy w zwiastunach "Człowieka ze stali". 

Suicide Squad (2016)
Suicide Squad (2016)
Przeczytaj także "Suicide Squad 2" otrzymał datę premiery i nowy tytuł. Czy James Gunn będzie reżyserem?

Brightburn - o czym będzie film?

Różnicą jest jednak sposób, w jaki postaci używają swoich mocy. To jest główne założenie filmu, które doskonale widoczne jest w oficjalnym opisie fabuły udostępnionym przez Sony:

"

Co jeśli dziecko z innego świata rozbiłoby się na Ziemi, ale zamiast stać się bohaterem ludzkości, postanowiło zostać kimś zdecydowanie bardziej zepsutym? Wizjoner stojący za "Strażnikami Galaktyki", James Gunn, serwuje widzom radykalne i przerażające podejście do gatunku i prezentuje pierwszy superbohaterski horror. "

Główną rolę w filmie zagrał Jackson A. Dunn. Towarzyszą mu Elizabeth Banks, David Denman, Matt Jones oraz Meredith Hagner. Reżyserem produkcji jest David Yarovesky, za scenariusz są natomiast odpowiedzialni bracia Jamesa Gunna, Mark i Brian. "Brightburn" trafi do kin już 24 maja 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Superman James Gunn