30.05.2017 12:50

Pojawił się oficjalny opis fabuły serialu „Wiedźmin”

Netflix powoli podkręca atmosferę wokół swojego nowego projektu i zdradza pierwszy szczegół związany z telewizyjną adaptacją „Wiedźmina”.  

Pojawił się oficjalny opis fabuły serialu „Wiedźmin”
foto: kadr z filmu

Pojawiła się pierwsza informacja odnośnie gorąco oczekiwanej produkcji Netflixa, czyli „The Witchera”. Na stronie platformy możemy odnaleźć zakładkę z niedawno ogłoszonym serialem, gdzie pojawił się oficjalny opis fabuły. Brzmi on tak:

"

Niekonwencjonalna rodzina jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie. "

Choć opis jest szczątkowy i niewiele jeszcze nam mówi, to możemy go odbierać jako pełnoprawne potwierdzenie, że adaptacja będzie miała miejsce. Zresztą dokładnie to samo powiedzieli producenci wykonawczy Sean Daniel oraz Jason Brown tuż po ogłoszeniu informacji o nowym projekcie. 

Cykl autorstwa Andrzeja Sapkowskiego cieszy się ogromną popularnością nie tylko za sprawą samych książek, ale także dzięki serii gier wyprodukowanych przez CD Projekt Red. Było tylko kwestią czasu, aż historia Geralta z Rivii zostanie przeniesiona na kanwę porządnego filmu fabularnego (o pozycji z 2001 roku nie chcemy pamiętać) lub serialu telewizyjnego.

Ta druga opcja wydaje się o wiele bardziej ekscytująca, bo format wieloodcinkowy i miejmy nadzieję wielosezonowy, w sprawiedliwszy sposób odda bogactwo świata prozy Sapkowskiego. Sam autor będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. Oprócz wspomniantych Seana Daniela oraz Jasona F. Browna, którzy zajmowali się ostatnio dość chwalonym serialem science fiction „The Expanse”, producentami wykonawczymi są także Tomasz Bagiński oraz Jarosław Sawko z Platige Image. Zatem od strony realizacyjnej, wygląda to bardzo obiecująco.

Cieszy fakt, że jednym z reżyserów serialu będzie właśnie Tomasz Bagiński. Dołączy on tym samym do Agnieszki Holland, która miała chociażby styczność z wybitnym amerykańskim serialem HBO, „Prawo ulicy”. Jego obecność jest jednak jak najbardziej uzasadniona, bowiem był odpowiedzialny za animacje do gier „Wiedźmina”. Pozostaje nam jedynie czekać teraz na dalsze informacje. 

Kamil Dachnij
Tagi: Wiedźmin