25.01.2018 11:14

Pojawił się opis i zdjęcia usuniętej sceny z „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi”

W cotygodniowym programie „Star Wars Show” pokazano pierwsze ujęcia z usuniętej sceny, rozgrywającej się na wyspie Ahch-To. A w niej Rey dostaje trzecią lekcję od Luke'a.

Pojawił się opis i zdjęcia usuniętej sceny z „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi”
foto: kadr z wideo

Scena miała mieć miejsce po rozmowie Rey z Lukiem, w której mistrz Jedi opowiedział o pysze, jaka charakteryzowała zakon w czasach Republiki. Po zaciętej dyskusji obydwoje zauważają łódki zbliżające się do plaż Ahch-To. Skywalker tłumaczy dziewczynie, że to łajby bandytów, którzy regularnie odwiedzają wyspę i urządzają polowania na opiekunki.

Rey oczywiście od razu rusza na pomoc „zakonnicom”. Omawiana scena zaczyna się od 3:56:

Czy zobaczymy usunięte sceny ze „Star Wars: The Last Jedi”?

Portal SlashFilm.com już w zeszłym roku opowiadał o tej scenie. Według nich, Luke mówi Rey, że prawdziwy Rycerz Jedi nie wtrąciłby się do tej sytuacji, ponieważ wpłynęłoby to na balans Mocy. Dziewczyna postanawia jednak zachwiać równowagę i pomóc świątynnym opiekunkom. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że ogień i wybuchy, które widziała z daleka, to część celebracji przygotowanej przez zakonnice.

Luke potem tłumaczy Rey, że była to jego trzecia lekcja - chciał jej pokazać, że Ruch Oporu/Rebelia, nie potrzebuje starego zgorzkniałego Jedi, tylko młodych, pełnych energii wojowników, którzy nie boją się ruszyć na pomoc, tym, którzy jej potrzebują. Dziewczyna tłumaczy, mu, że przybyła na wyspę by nauczyć się od Luke'a Skylwalkera z legend, a nie od człowieka, który jest gotowy, by patrzeć na niesprawiedliwość panoszącą się po galaktyce.

Ujęcia zaprezentowane w krótkim klipie, wyglądają jakby miały być wycięte w ostatniej chwili, zatem możemy przypuszczać, że scena znajdzie się w wersji Bluray filmu. „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” zadebiutowali w kinach 14 grudnia 2017 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Star Wars