Pojawił się pierwszy fragment filmu Tomasz Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Wypowiedź jednego z księży szokuje
Sergiusz Kurczuk
12.12.2018 13:00
Pojawił się pierwszy fragment filmu Tomasz Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Wypowiedź jednego z księży szokuje Fot. Sekielski/YouTube

Tomasz Sekielski zamieścił w internecie fragment swojego dokumentu o księżach pedofilach. Dziennikarz rozmawia z nim z księdzem Adamem Jabłońskim, który broni duchownego oskarżonego o wykorzystywanie seksualne osoby niepełnoletniej.

W ciągu ostatnich miesięcy odnowiono publiczną debatę na temat zjawiska pedofilii w Kościele. Temat zawdzięcza swoją popularność nie tylko głośnemu filmowi Wojciecha Smarzowskiego "Kler", ale również czynom pedofilskim, których dopuszczają się polscy duchowni. Dziennikarz Tomasz Sekielski postanowił stworzyć dokument opowiadający o walce polskiego Kościoła z księżmi pedofilami. Fragment filmu Sekielskiego potwierdza, że kuria zamiata sprawę pod dywan.

Księża pedofile - fragment filmu Tomasza Sekielskiego

Na Facebooku i kanale YouTube dziennikarza pojawił się niespełna 3-minutowy fragment powstającego dokumentu o pedofilii w kościele katolickim. Dotyczy on sprawy księdza, który przyznał się do wykorzystania seksualnego nieletniego. Duchowny dostał zakaz prowadzenia mszy świętych i kontaktu z dziećmi, ale został nagrany na udzielaniu spowiedzi w kaplicy księdza Adama Jabłońskiego - naczelnego kapelana więziennictwa. Sekielski postanowił zapytać Jabłońskiego, dlaczego oskarżony ksiądz nadal istnieje w życiu publicznym Kościoła. Jak wygląda odpowiedź?

Jak widać, Jabłoński wydaje się nie widzieć problemu w zaistniałej sytuacji. Ksiądz bez pardonu opowiada, że oskarżony o pedofilię duszpasterz został przysłany do kaplicy przez biskupa. Z cynizmem komentuje całą sprawę, nie stroniąc od wulgaryzmów.

Bo takie są procedury kościelne, no chłopie, o czym wy gadacie? Że wam się, k***a chce całą niedzielę poświęcić na to, żeby Adama ścigać.

Sekielski opatrzył nagranie stosownym podpisem.

Mimo nacisków nie ustajemy w tropieniu pedofilów w sutannach. Tu kolejny: przyznał się do wykorzystywania małoletniego, ma ciężkie zarzuty prokuratorskie, zakaz od biskupa, jednak dalej odprawia msze, spowiada i ma kontakt z dziećmi. Właśnie tak wygląda kościelna walka z pedofilią. To my robimy w tej sprawie więcej od hierarchów

Film Sekielskiego o księżach pedofilach - kiedy premiera?

Przedsięwzięcie jest finansowane z niezależnych środków. Dziennikarz twierdzi, że mainstreamowe media nie chciały współtworzyć dokumentu o tak kontrowersyjnej tematyce, dlatego postanowił sam zebrać pieniądze  potrzebne na jego realizację za pośrednictwem serwisu Patronite. Do wyprodukowania filmu potrzeba 450 tysięcy złotych. W ciągu 10 miesięcy od wystartowania zbiórki, Sekielski zebrał niemal całą potrzebną kwotę. Kiedy produkcja powstanie, trafi za darmo do sieci.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.