Pojawił się pierwszy opis fabuły „Avengers 4”

Sergiusz Kurczuk
23.05.2018 10:20
Avengers 4 logo|undefined Fot. materiały promocyjne

„Avengers 4” to wielka niewiadoma dla fanów filmów Marvel Studios. Pierwszy opis fabuły produkcji, sugeruje jednak, co czeka członków supergrupy. 

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Każdy, kto widział „Avengers: Infinity War” na pewno nie może się doczekać premiery 4. części filmu. Reżyserzy zakończyli 3. część serii wielkim niedopowiedzeniem i zamiast odpowiedzi w głowach widzów pojawiły się setki pytań. Cliffhanger w postaci wybicia połowy bohaterów świata MCU spowodował, że fani produkcji Marvel Studios cały czas zastanawiają się jak pokonać wszechpotężnego Thanosa, kto powróci z zaświatów i jak cała historia skończy się dla pozostawionych przy życiu bohaterów. Do tej pory nie zdradzono tytułu „Avengers 4”. Jedyne, co wiemy to przecieki z planu zdjęciowego, słowa scenarzystów filmu i pierwszy opis fabuły, który pojawi się w jednym z pism.

„Avengers 4” - co wydarzy się w filmie?

Według Rochiego Shiona z portalu Comic Book Movie, w najnowszym numerze „Licensing Magazine” pojawił się pierwszy opis fabuły „Avengers 4”. Dziennikarz przytoczył go na swoim Twitterze.

Kulminacja 22 filmów, czwarta część sagi „Avengers” przyciągnie widzów, by na własne oczy zobaczyli punkt zwrotny tej niesamowitej podróży. Nasi ukochani herosi dogłębnie dowiedzą się, jak delikatna jest rzeczywistość i zrozumieją ofiary, które będą musieli złożyć, by ją utrzymać. 

Wymazana z istnienia połowa populacji wszechświata, w tym wielu z poległych w „Infinity War” bohaterów, na pewno w jakiś sposób powróci z martwych. Wskazuje na to, chociażby fakt, że zapowiedziano kolejne części filmowych przygód Spider-Mana, Doktora Strange'a i Black Panthera. Fani zastanawiają się, więc jak pozostawiona przy życiu garstka herosów zdoła odwrócić skutki pstryknięcia Thanosa. 

Z opisu wynika, że decyzja Thanosa znacząco wpłynie na strukturę wszechświata, być może ją zachciewając do tego stopnia, że całemu uniwersum będzie grozić zagłada. Czy to możliwe, żeby Thanos zwrócił się o pomoc w naprawieniu swojego błędu do resztki Avengers? Pozostaje też pytanie, czy wspomniana ofiara dotyczy bohaterów, którzy zginęli pod koniec 3. filmu, czy chodzi raczej ot o, że oryginalni członkowie supergrupy będą musieli oddać życie, by przywrócić wszechświat do normy. Z zapowiedzi szefów Marvel Studios i wywiadów z aktorami, wcielającymi się w bohaterów wynika, że 4. część filmu, może być pożegnaniem z pierwszą generacją herosów MCU. 

Czy tak się stanie? Dowiemy się dopiero 3 maja 2019 roku, kiedy wciąż niezatytułowana 4. część „Avengers” wejdzie do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.