Pojawił się zwiastun dokumentu o zespole Kult. Kiedy ukaże się "Kult. Film"?

10.10.2019 11:12
Pojawił się zwiastun dokumentu o zespole Kult. Kiedy ukaże się "Kult. Film"? Fot. materiały prasowe Filmicon

Już wkrótce zadebiutuje film dokumentalny poświęcony zespołowi Kult. Tymczasem zaprezentowano zwiastun produkcji.

"Kult. Film" to dokument poświęcony legendarnemu zespołowi Kult. Zobaczymy w nim niepublikowane dotąd materiały zarówno zespołu, jak i samego Kazika Staszewskiego. Już wkrótce odbędzie się premiera, tymczasem do sieci trafił oficjalny zwiastun produkcji.

"Kult. Film" - zwiastun dokumentu o zespole Kult

Zwiastun dokumentu "Kult. Film" prezentuje się następująco:

Zdjęcia do filmu zrealizowano na przestrzeni lat 2013-2019. Kamera towarzyszyła muzykom zarówno podczas trasy koncertowej, jak i w życiu codziennym, pokazując w ten sposób  fenomen grupy i jej ogromną więź z fanami. Nagrania stworzone na potrzeby filmu zostały uzupełnione o materiały archiwalne, w tym prywatne zbiory samych artystów.

Foto: materiały prasowe Filmicon Fot. Foto: materiały prasowe Filmicon

Grupa została założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę w 1982 roku. Przez 37 lat swego istnienia zespół zgromadził pokaźną rzeszę fanów. W dokumencie słyszymy słowa Irka Wiereńskiego, który stwierdził: "Nigdy nie spodziewałem się, że zespół Kult będzie trwał tyle lat".

Przeczytaj także

Pierwszy pokaz filmu "Kult. Film" odbędzie się 14 października 2019 roku w ramach 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Podczas pokazu obecni będą reżyserka Olga Bieniek i Kazik Staszewski. W kinach film zadebiutuje 22 listopada 2019 roku.

Zobacz też: Kult Pomarańczowa Trasa: wszystko o jesiennej trasie koncertowej Kultu. Gdzie, bilety, ceny  

Patronat nad filmem objęło Antyradio.

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.