Pojawiły się pierwsze recenzje „Suspirii”. Czy rzeczywiście szykuje się najstraszniejszy horror roku?

Sergiusz Kurczuk
05.09.2018 15:30
Pojawiły się pierwsze recenzje „Suspirii”. Czy rzeczywiście szykuje się najstraszniejszy horror roku? Fot. kadr z filmu Suspiria

„Suspiria” jest reklamowana jako film, na którym popłakał się sam Quentin Tarantino. Jakie wrażenie horror zrobił na pierwszych widzach? 

Fani kina z niecierpliwością czekają na „Suspirię”. Film Luki Guadagnino jest remakiem słynnego włoskiego horroru z 1977 roku. Szczęśliwcami, którzy jako pierwsi mogli obejrzeć produkcję, byli uczestnicy festiwalu filmowego w Cannes. Wśród nich znalazł się Quentin Tarantino, który podczas seansu miał się rozpłakać ze wzruszenia. Światowa premiera „Suspirii” odbyła się 1 września 2018 roku. Do Polski film trafi z 2-miesięcznym poślizgiem. Na razie musimy obejść się zagranicznymi recenzjami filmu. Jak horror odebrali pierwsi widzowie?

„Suspiria” - pierwsze recenzje filmu

Horror Guadagnino jest jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów roku. Wiele osób już nazwało go najlepszym horrorem 2018. Czy rzeczywiście jest na co czekać? Czy fani filmów grozy będą wniebowzięci? Czym różni się remake od oryginału sprzed 40 lat? Do sieci trafiły pierwsze recenzje „Suspirii”. Zdania są podzielone.

Jedni recenzenci zachwycają się złożonością filmu, wychwalają opowieść ukrytą pod otoczką krwawej historii, doceniają kontekst polityczny oraz zachwycają się artyzmem horroru Guadagnino. Pojawiają się również głosy, że remake jest korkiem naprzód w porównaniu z oryginałem. Są również krytyczne głosy. Niektórzy recenzenci zarzucają „Suspirii” pretensjonalność, zbyt artystyczną interpretację historii, która z założenia miała być nieco kiczowata, twierdzą, że wątek polityczny jest wciśnięty na siłę, albo nieowijająca w bawełnę, nazywają tę produkcję wprost nudną i głupawą. Widzowie zgadzają się w jednej rzeczy - film jest naprawdę pokręcony, więc wszyscy miłośnicy dziwnego kina powinni być usatysfakcjonowani. 

Mieszane wrażenia po seansie „Suspirii” odzwierciedla procentowa ocena na portalu Rotten Tomatoes. Horror zdobył jedynie 56% świeżości, mimo że średnia ocena to 8/10. Na razie film oceniło jedynie 16 użytkowników, więc końcowa ocena może ulec zmianie. 

Polscy widzowie będą mieli okazję ocenić film Guadagnino dopiero późną jesienią. „Suspiria” trafi do naszych kin 2 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.