08.05.2017 13:47

Pojawiły się pierwsze recenzje nowego „Obcego”. Jakie reakcje wzbudza?

W tempie godnym ksenomorfów napływają pierwsze recenzje „Obcy: Przymierze”. Jak tym razem poradził sobie Ridley Scott? 

Pojawiły się pierwsze recenzje nowego „Obcego”. Jakie reakcje wzbudza?
Foto: Kadr z video

Choć w kosmosie nikt nie usłyszy Waszego krzyku, to w Internecie każdy może wyrazić swoją opinię. Znamy już pierwsze reakcje odnośnie gorąco oczekiwanego horroru sir Ridleya Scotta, „Obcy: Przymierze”. O pierwszych fragmentach pisaliśmy już wcześniej. W końcu przyszedł czas na ocenę całości. Póki co opinie są w miarę zgodne – film jest lepszy od „Prometeusza” z 2012 roku, ale nie dosięga do wyżyn „Obcego” z 1979 roku. Jak donosi Variety:

"

Obcy: Przymierze to powrót do formy Scotta i całej serii: ostry horror kategorii R z morderczymi kosmicznymi skorupiakami, twardą protagonistką i załogą przeznaczoną głównie na mięso armatnie. W skrócie – nie znajdziemy tu nic nowego, co będzie ulgą dla fanów i zarazem rozczarowaniem dla tych, co chcieli czegoś innego. "

Z kolei Entertainment Weekly porównuje nowy film z oryginałem:

"

Nie posiada umiaru i upiornej ciszy oryginału. Prawdopodobnie częściej zobaczycie ksenomorfa w zwiastunie Przymierza, aniżeli w całym filmie z 1979 roku. Nowa wersja jest dużo szybsza. "

The Hollywood Reporter podkreśla przede wszystkim zwyżkę jakości w stosunku do „Prometeusza”:

"

Po „Prometeuszu” seria wyglądała na kreatywnie wypaloną, ale stary mistrz Ridley Scott przywrócił ją do życia. Jest to najbardziej satysfakcjonująca pozycja w franczyzie od czasu dwóch pierwszych części. "

Tak jak w przypadku „Prometeusza”, krytycy chwalą przede wszystkim rolę Michaela Fassbendera, który tym razem zagrał dwa androidy – Davida i Waltera. Możemy się też dowiedzieć m.in., że postać grana przez Katherine Waterston miała podobno szanse stania się nową Ellen Ripley, lecz zabrakło jej czasu ekranowego.

„Obcy: Przymierze” to drugi prequel do „Obcego” z 1979 roku. Jest to trzeci film sygnowany nazwiskiem sir Ridleya Scotta. W filmie oprócz Fassbendera i Waterston występują także Danny McBride, Billy Crudup oraz James Franco.

20th Century Fox mocno wierzy w powodzenie swojego najnowszego filmu i od dłuższego czasu zalewa nas różnego rodzaju materiałem. W Dniu Obcego, przypadającego na 26 kwietnia 2017 roku, mieliśmy okazję zobaczyć prolog łączący wydarzenia między „Prometeuszem” i „Przymierze”. Choć wielu miało spore obawy odnośnie najnowszej odsłony z uniwersum „Obcego”, to pierwsze reakcje potwierdzają, że źle nie jest. A jak dobrze, to przekonamy się już niebawem, bo 12 maja 2017 roku.  

Kamil Dachnij
Tagi: News Obcy Ridley Scott