05.06.2019 11:24

Pojawiły się przecieki dotyczące fabuły "Jokera". Zapowiada się naprawdę szalony film

W sieci pojawiły się przecieki na temat fabuły filmu "Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Czy spoilery na temat spin-offu "Batmana" okażą się prawdziwe?

Joaquin Phoenix (Joker)
foto: kadr z filmu Joker

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Rok 2019 zdecydowanie należy do kina superbohaterskiego. Nie dość, że Marvel Studios wypuściło "Kapitan Marvel" i "Avengers: Endgame" (w planach ma jeszcze "Spider-Mana: Far From Home"), studio Fox zaprezentowało "Dark Phoenix", a wytwórnia Warner Bros. dała fanom DC "Shazama!", to jesienią w końcu zobaczymy solową produkcję o Jokerze. W internecie pojawiły się spoilery dotyczące fabuły nadchodzącej produkcji Joaquinem Phoenixem w roli głównej.

"Joker" - co wydarzy się w nowym filmie Warner Bros.?

Jak donosi serwis Comic Book Movie, po internecie krążą szczegóły fabularne spin-offu powiadającego o arcywrogu Batmana. Według nich "Joker" nie będzie zwykłym filmem superbohaterskim. Plotki na temat produkcji zapowiadają zwrot akcji, którego mnie przewidział do tej pory żaden z fanów Mrocznego Rycerza. Poniżej prezentujemy listę przecieków dotyczących "Jokera":

  • Akcja filmu ma się rozgrywać w 1981 roku. Z tego powodu Gotham City ma być mniej nowoczesne, niż miało to miejsce w dotychczasowych filmach związanych z Batmanem.
  • Arthur Fleck (Joker) pracuje jako klaun dla agencji talentów. Pieczę nad nim pełni opieka socjalna, ponieważ w przeszłości miał poważne problemy natury psychicznej. Po godzinach opiekuje się swoją schorowaną matką, która niegdyś pracowała jako służąca w posiadłości Wayne'ów.
  • Thomas Wayne, ojciec małego Bruce'a Wayne'a, startuje na burmistrza Ghotam i nie zwraca uwagi na potrzeby swojej dawnej pracownicy, która ledwo wiąże koniec z końcem.
  • W końcu Arthur traci pracę, co powoduje u niego załamanie nerwowe. Z zimną krwią morduje trzech przedstawicieli elity z Wall Street. To wydarzenie rozpoczyna bunt w całym mieście. Rozpoczyna się wojna biednych z bogaczami.
  • Wychodzi na jaw, że Thomas jest w rzeczywistości ojcem Arthura - owocem romansu Wayne'a z matką tytułowego bohatera. To z kolei oznacza, że Joker i Batman są przyrodnimi braćmi. Okazuje się, że Arthur był katowany jako dziecko przez chłopaka swojej matki. Kiedy główny bohater dowiaduje się, że kobieta nie reagowała na agresywne zachowania mężczyzny, postanawia się na niej zemścić. 
  • W filmie pojawi się śmierć Thomasa i Marthy Wayne'ów, ale ma zostać ukazana inaczej, niż w dotychczasowych produkcjach o Batmanie.
  • Na samym końcu Joker całkowicie postrada zmysły i zostanie umieszczony w zakładzie Arkham za morderstwo jednej z kluczowych postaci.

Na razie trudno powiedzieć, czy spoilery są prawdziwe, czy to jedynie wymysł jednego z fanów Batmana. Niejednokrotnie do sieci trafiały fałszywe przecieki, które nie miały żadnego pokrycia z rzeczywistością. Zdarzały się jednak sytuacji, w których fabuła filmu była znana na długo przed premierą. Jak jest w tym wypadku?

Joker
Joker
Przeczytaj także Młody Bruce Wayne w zwiastunie filmu "Joker". Czy wyłapaliście wszystkie odniesienia do Batmana w zapowiedzi produkcji?

"Joker" - kiedy premiera?

Tragiczna historia o niestabilnym psychicznie mężczyźnie wydaje się idealnie pasować do powyższych spoilerów. Jaki scenariusz przygotowali Todd Phillips i Scott Silver? Przekonamy się za kilka miesięcy. "Joker" trafi do polskich kin już 4 października 2019 roku. Oprócz Phoenixa w produkcji wystąpili Zazie Beetz, Robert De Niro, Shea Whigham i Bill Camp.

Zobacz też: Jak Mark Hamill zareagował na zwiastun filmu "Joker"?

Tagi: News Batman Joker DC Comics Joaquin Phoenix