Pojazd Batmana trafił na aukcję

Robert Skowronski
06.09.2016 11:11
Pojazd Batmana trafił na aukcję Fot. kadr z filmu

Coś dla fanów Mściciela z Gotham, ale i motoryzacji. A jeżeli łączysz w sobie te dwa zamiłowania, to prawdopodobnie zaraz będziesz skakać pod sufit widząc poniższą ofertę.

Na aukcję trafił pojazd, jaki kinomani mogą znać z dzieł w reżyserii Christophera Nolana. Poruszał się nim Batman w „Mrocznym Rycerzu” oraz w „Mroczny Rycerz powstaje”. Superman potrafi latać, Flash biega z niespotykaną szybkością. Wielu komiksowych herosów może się pochwalić nadprzyrodzonymi mocami. A Bruce Wayne? Cóż, to zwykły śmiertelnik, ale trzeba mu przyznać, że pokaźnego arsenału i gadżetów może mu pozazdrościć każdy, razem z Jamesem Bondem.

Aby doprecyzować, o jaki filmowy środek transportu nam chodzi prezentujemy fragment „Mrocznego Rycerza”, w którym został on wykorzystany:

Aukcja zakończy się 27 sierpnia 2016 roku w londyńskim ODEON BFI IMAX. Dostępne będą tam także inne filmowe rekwizyty i to aż ponad 570 pochodzących z 160 różnych dzieł wielkiego lub małego ekranu. Podczas wydarzenia w Wielkiej Brytanii będzie można brać udział w licytacjach nie tylko osobiście, ale także podbijać stawki telefonicznie lub przez połączenie z siecią.

Zobaczcie, jak wygląda jedna z większych atrakcji, czyli opisywany przez nas Batpod:

Został on wymyślony przez Christophera Nolana oraz scenografa Nathana Crowleya (nominowany do Oscara w 2009 roku w kategorii Najlepsza scenografia). Koncepcja została przemieniona w realny obiekt przez Chrisa Corboulda nadzorującego efekty specjalne w filmie. On też wykonał sześć innych pojazdów wykorzystanych w „Mrocznym Rycerzu”. Twórcy przyznali, że było to dużym wyzwaniem ze względu na nietypowy kształt i zamontowanie niekonwencjonalnych opon.

Batpod był prowadzony na ekranie przez kaskadera Jeana-Pierre'a Goya i był wykorzystany w kilku akcjach promujących obraz. Jego podwozie zostało wykonane na zamówienie i zamontowano w nim 31" opony marki Hoosier, wyposażony został także w silnik Hondy 750. Część elementów wykończeniowych zostało wykonanych z włókna szklanego, zaś działka to gadżet zrobiony z plastiku.

Opis przedmiotu na aukcji mówi o tym, że pojazd jest własnością Warner Bros. i można na nim zauważyć kilka uszkodzeń - na podwoziu, czy na lewym działku. Całość jest jednak oceniana na stan bardzo dobry. Wymiary Batpodu, to 380 cm x 120 cm x 107 cm. Oczekuje się, że cena końcowa powinna sięgnąć granicy między 60 a 80 tysięcy funtów.

Jeżeli interesowałby Was bardziej kostium Batmana niż jego pojazd, to jest sposób na to, aby wykonać go w przystępnej cenie we własnym zakresie. Możecie także zaczekać aż na podobnych aukcjach znajdą się rekwizyty z filmu Bena Afflecka o Mścicielu z Gotham.

Sprawilibyście sobie Batpoda?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.