"Pół Wieku Poezji Później", czyli fanowski "Wiedźmin" z pełnym zwiastunem i ostateczną datą premiery

15.07.2019 13:45
"Pół Wieku Poezji Później", czyli fanowski "Wiedźmin" z pełnym zwiastunem i ostateczną datą premiery Fot. kadr ze zwiastuna filmu "Pół Wieku Poezji Później"

W sieci pojawił się pełny zwiastun fanowskiego filmu "Pół Wieku Poezji Później". Poznaliśmy również ostateczną datę premiery.

"Pół Wieku Poezji Później" to film w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego, który skupi się na przygodach wiedźmina Lamberta, przyjaciela po fachu słynnego Geralta. Całość inspirowana jest, rzecz jasna, twórczością Andrzeja Sapkowskiego. W sieci pojawił się pełny zwiastun produkcji, zapowiadający ostateczną datę premiery.

Fanowski "Wiedźmin" z pełnym zwiastunem i ostateczną datą premiery

"Pół Wieku Poezji Później" przeszedł długą drogę na ekrany. Twórcy zapewniali, że premiera filmu odbędzie się w połowie 2019 roku, tak się jednak nie stało. Teraz, gdy ukazał się pełny zwiastun, poznaliśmy datę, która - jak twierdzą twórcy - jest tą ostateczną. "Pół Wieku Poezji Później" pojawi się na kanale Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy 30 listopada 2019 roku. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo zbieżności z premierą "Wiedźmina" platformy Netflix. Powodem przesunięcia daty premiery jest decyzja twórców o przedłużeniu filmu z formy krótkometrażowej, w 80-minutową produkcję.

Tak prezentuje się pełny zwiastun "Pół Wieku Poezji Później":

Przeczytaj także

"Pół Wieku Poezji Później" - fabuła, obsada

Akcja filmu "Pół Wieku Poezji Później" rozgrywać się będzie 30 lat po wydarzeniach znanych z książek Andrzeja Sapkowskiego. Opowiadać będzie historię wiedźmina Lamberta, w którego wcieli się Mariusz Drężek. U jego boku zobaczymy między innymi Zbigniewa Zamachowskiego (który ponownie wystąpi w roli Jaskra), Magdalenę Różańską jako Triss, Marcina Bubółkę jako Juliana, Janusza Szpiglewskiego jako Agaiusa i Kamilę Kamińską jako Ornellę.

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Pół Wieku Poezji Później" Fot. Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Pół Wieku Poezji Później"

Oficjalny opis fabuły filmu prezentuje się następująco:

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Czy "Pół Wieku Poezji Później" stanowić będzie godną konkurencję dla "Wiedźmina" z Henrym Cavillem w roli głównej? Przekonamy się pod koniec roku.

Zobacz też: "Wiedźmin" - wszystko, co wiemy o nowym serialu Netfliksa

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.