Polacy stworzyli fanowski film „Powrót do Shire”

Kamil Kacperski
02.10.2017 15:13
Polacy stworzyli fanowski film „Powrót do Shire” Fot. kadr z filmu

Wracamy do świata hobbitów i elfów w krótkometrażowej produkcji studia filmowego Blackstork Studio.

Trwający niewiele ponad 10 minut film prezentuje nam przygody kompanii złożonej z najróżniejszych postaci ze Śródziemia. Wśród postaci znanych z filmów pojawia się m.in. Nazgul. Za reżyserię i ścieżkę muzyczną odpowiada Janusz Bocian. W filmie wystąpili Krzysztof Modrzejewski jako Hobbit, Karol Gardjan jako Thorin i cosplayerka Santa Evita jako Elfka.

W filmie zmęczeni bohaterowie poszukują miejsca do spoczynku. Ich szlakiem podąża jednak jeden z Mrocznych Jeźdźców, czyli wysłanników Saurona, którzy odpowiedzialni są za odnalezienie Jedynego Pierścienia.

Sprawdźcie jak wygląda Śródziemie w polskim wydaniu:

Projekt powstawał podczas dwóch dni zdjęciowych na terenie Kaszub, natomiast ujęcia z dronów pochodzą od zaprzyjaźnionych filmowców reżysera ze Szkocji, Holandii i Australii.

Film nagrany został nie tylko z pasji, ale również jako część kampanii promocyjnej projektu „Dom Hobbita – Shire” organizowanej przez Pawła Sokoła. Inicjatywa zakłada zbudowanie hobbicich norek na terenie działki na Kaszubach. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie albo być może go wspomóc zapraszamy na jego stronę na portalu pomagamy.pl

Mimo szczytnej sprawy, ekipa potrafiła zrelaksować się na planie filmowym:

A wam jak się podoba „Powrót do Shire”? Obejrzelibyście pełnometrażowy film w takim wydaniu?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.