20.02.2020 15:23

Polacy wybrali hit Walentynek. Padło na "365 dni" czy "Zenek"?

Box office opublikował wyniki oglądalności dwóch głośnych filmów, które Polacy wybierali podczas walentynkowego weekendu. Więcej osób zobaczyło "Zenka" czy "365 dni"?

Zenek
foto: Artur Zawadzki/REPORTER

FIlm "Zenek" to fabularyzowana biografia Zenka Martyniuka. Muzyk jest uważany za Króla disco polo, a obraz ma pokazać widzowi drogę, którą artysta przeszedł od bycia zwykłym chłopakiem z podlaskiej wsi do jednej z najpopularniejszych polskich gwiazd.

Z kolei "365 dni" to ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej, która wzbudziła ogromne kontrowersje jeszcze przed premierą. Chociaż autorka zapowiadała swój film jako erotyczne kino, pojawiły się głosy, że produkcja jest szkodliwa i gloryfikuje gwałt. 

Hit Walentynek: "365 dni" czy "Zenek"?

Premiery obu filmów wywołały głośne dyskusje Polaków oraz skrajne opinie. Zarówno "Zenek" jak i "365 dni" mają wiernych fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Która produkcja była hitem walentynkowego weekendu?

kadr z filmu Zenek
kadr z filmu Zenek
Przeczytaj także „Zenek” drugim najgorszym filmem na świecie według IMDb. Zaraz za nim jest „365 dni”

Jak podają dane opublikowane przez box office, przez weekend po premierze "Zenka" film obejrzało 241 132 widzów. Produkcję "365 dni" w okresie Walentynek zobaczyło dwa razy więcej widzów. Ekranizację książki wybrało 484 803 widzów. 

Na czym byliście w kinie w Walentynki?

Zobacz też: Zenek Martyniuk bohaterem polskiej gry tylko dla dorosłych [WIDEO] 

Tagi: News Zenek