Policjant-fan Punishera wziął udział w bójce podczas publicznego spotkania. Czeka na niego kara

11.10.2019 12:12
Policjant-fan Punishera wziął udział w bójce podczas publicznego spotkania. Czeka na niego kara Fot. materiały prasowe/Lionsgate

Do niecodziennego incydentu z udziałem policji doszło w Dallas podczas publicznego spotkania funkcjonariuszy z mieszkańcami jednej z dzielnic. Na szczęście, w trakcie interwencji nikomu nie stało się nic poważnego.

Funkcjonariusz policji z Dallas został przyłapany na noszeniu ubrań z logo Punishera w trakcie publicznej bójki na spotkaniu z mieszkańcami. Jak podaje KXAS-TV, policja w Dallas przygotowała wydarzenie z myślą o zaniepokojonych mieszkańcach, dla których była to okazja do wyrażenia swoich przemyśleń. Niestety, organizatorzy nie przemyśleli do końca wydarzenia i członkowie społeczności... nie mogli zabrać głosu w trakcie spotkania.

Policjant z logo Punishera wdał się w bójkę

Departament Policji w Dallas miał podobno serię wielu niefortunnych, głośnych spraw, które wywoływały mocne, emocjonalne reakcje ze strony społeczeństwa. To w połączeniu z niemożliwością wypowiedzenia swojego zdania spowodowało, że zebrani mieszkańcy szybko stracili cierpliwość. Kiedy widownia zrozumiała, że nikt oprócz policji nie zabierze głosu, atmosfera zrobiła się bardzo napięta.

Przeczytaj także

W końcu członkowie widowni zaczęli siłą wdzierać się na podium, by zabrać głos. Policjanci próbowali zapanować nad sytuacją. Wywiązała się bójka między funkcjonariuszami a zgromadzonymi mieszkańcami Dallas. Jeden z policjantów miał na sobie czapkę z logotypem Punishera, co zostało skomentowane przez Departament w oświadczeniu dla portalu io9:

Taki ubiór jest wysoce niestosowny dla funkcjonariusza policji. Obecnie prowadzimy dochodzenie w sprawie wydarzenia i ustalamy, czy jest to pogwałcenie naszych zasad dot. uniformów.

Z takim zdaniem najprawdopodobniej zgodziłby się twórca postaci, Jerry Conway. Artysta wyjawił w rozmowie z SyFy, że jego zdaniem umieszczanie logotypów Punishera na czołgach, karabinach, czy ubiorze żołnierzy lub policjantów jest "przerażające":

Dla mnie to przerażające, kiedy widzę, że funkcjonariusze używają ikonografii Punishera, bo dla mnie ta postać reprezentuje załamanie systemu sprawiedliwości. On ma być symbolem upadku społeczeństwa i pokazania, że niektórzy naprawdę nie mogą polegać na armii i policji z różnych powodów. Antybohater jest krytyką systemu sprawiedliwości, przykładem przegranej systemu, więc kiedy policja i armia umieszcza jego logo na samochodach, czy naszywkach, to właściwie stoją po stronie wroga systemu. Nieważne, czy go lubisz, czy nie - Frank jest kryminalistą. Zbrodniarzem. Policjanci uznają zbrodniarza za swój symbol.

Na razie nie wiemy, jaka kara czeka na policjanta w czapce z logo Punishera. Najprawdopodobniej funkcjonariusz będzie musiał zapłacić grzywnę, a w najgorszym wypadku zostanie na jakiś czas zawieszony w prawach do wykonywania zawodu. 

Zobacz także: Dlaczego Punisher nie powinien być wzorem do naśladowania dla policjantów? Twórcy odpowiedzieli

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.