11.10.2019 12:12

Policjant-fan Punishera wziął udział w bójce podczas publicznego spotkania. Czeka na niego kara

Do niecodziennego incydentu z udziałem policji doszło w Dallas podczas publicznego spotkania funkcjonariuszy z mieszkańcami jednej z dzielnic. Na szczęście, w trakcie interwencji nikomu nie stało się nic poważnego.

Punisher
foto: materiały prasowe/Lionsgate

Funkcjonariusz policji z Dallas został przyłapany na noszeniu ubrań z logo Punishera w trakcie publicznej bójki na spotkaniu z mieszkańcami. Jak podaje KXAS-TV, policja w Dallas przygotowała wydarzenie z myślą o zaniepokojonych mieszkańcach, dla których była to okazja do wyrażenia swoich przemyśleń. Niestety, organizatorzy nie przemyśleli do końca wydarzenia i członkowie społeczności... nie mogli zabrać głosu w trakcie spotkania.

Policjant z logo Punishera wdał się w bójkę

Departament Policji w Dallas miał podobno serię wielu niefortunnych, głośnych spraw, które wywoływały mocne, emocjonalne reakcje ze strony społeczeństwa. To w połączeniu z niemożliwością wypowiedzenia swojego zdania spowodowało, że zebrani mieszkańcy szybko stracili cierpliwość. Kiedy widownia zrozumiała, że nikt oprócz policji nie zabierze głosu, atmosfera zrobiła się bardzo napięta.

Jessica Jones i The Punisher
Jessica Jones i The Punisher
Przeczytaj także Koniec seriali Marvela: Netflix anulował "Jessikę Jones" i "Punishera"

W końcu członkowie widowni zaczęli siłą wdzierać się na podium, by zabrać głos. Policjanci próbowali zapanować nad sytuacją. Wywiązała się bójka między funkcjonariuszami a zgromadzonymi mieszkańcami Dallas. Jeden z policjantów miał na sobie czapkę z logotypem Punishera, co zostało skomentowane przez Departament w oświadczeniu dla portalu io9:

"

Taki ubiór jest wysoce niestosowny dla funkcjonariusza policji. Obecnie prowadzimy dochodzenie w sprawie wydarzenia i ustalamy, czy jest to pogwałcenie naszych zasad dot. uniformów. "

Z takim zdaniem najprawdopodobniej zgodziłby się twórca postaci, Jerry Conway. Artysta wyjawił w rozmowie z SyFy, że jego zdaniem umieszczanie logotypów Punishera na czołgach, karabinach, czy ubiorze żołnierzy lub policjantów jest "przerażające":

"

Dla mnie to przerażające, kiedy widzę, że funkcjonariusze używają ikonografii Punishera, bo dla mnie ta postać reprezentuje załamanie systemu sprawiedliwości. On ma być symbolem upadku społeczeństwa i pokazania, że niektórzy naprawdę nie mogą polegać na armii i policji z różnych powodów. Antybohater jest krytyką systemu sprawiedliwości, przykładem przegranej systemu, więc kiedy policja i armia umieszcza jego logo na samochodach, czy naszywkach, to właściwie stoją po stronie wroga systemu. Nieważne, czy go lubisz, czy nie - Frank jest kryminalistą. Zbrodniarzem. Policjanci uznają zbrodniarza za swój symbol. "

Na razie nie wiemy, jaka kara czeka na policjanta w czapce z logo Punishera. Najprawdopodobniej funkcjonariusz będzie musiał zapłacić grzywnę, a w najgorszym wypadku zostanie na jakiś czas zawieszony w prawach do wykonywania zawodu. 

Zobacz także: Dlaczego Punisher nie powinien być wzorem do naśladowania dla policjantów? Twórcy odpowiedzieli

Tagi: News Punisher