17.12.2019 15:39

"Polityka" Vegi doczekała się wersji serialowej. Wiemy, kiedy premiera

"Polityka" Patryka Vegi to jeden z najgłośniejszych kinowych tytułów tego roku. Przed ekranami zgromadził niemal 2 miliony widzów, a teraz doczeka się wersji serialowej.

Polityka
foto: materiały prasowe

21 i 22 grudnia widzowie CANAL+ będą mogli zobaczyć specjalną rozszerzoną, serialową wersję "Polityki" w reżyserii Patryka Vegi. Dzień wcześniej, 20 grudnia o godzinie 20:00 reżyser serialu odpowie na pytania widzów w ramach live chatu. Program typu "Ask Me Anything" będzie transmitowany na facebookowym profilu CANAL+ Polska.

Polityka Vegi doczekała się wersji serialowej

W serialu polski reżyser bierze na warsztat rodzimą scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? "Polityka" ma za zadanie odpowiadzieć na te pytania. To opowieść o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

kadr z filmu Kler
kadr z filmu Kler
Przeczytaj także Canal+ kupił Kino Świat. Przejął „Kler”, „Boże Ciało” i filmy Patryka Vegi

Najnowsze dzieło Vegi było utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy. Pierwsze pogłoski o realizacji wywołały niemały poruszenie pośród postaci z pierwszych stron gazet, których zachowania i wypowiedzi stanowiły kanwę dla szkicu bohaterów. Twórca zaznacza, że 80% dialogów w produkcji to "przeniesione niemal w 1:1 rozmowy i monologi polskiej klasy politycznej".

Główne role w serialu gra plejada gwiazd, w tym: Andrzej Grabowski (Prezes), Zbigniew Zamachowski (Ojciec Dyrektor), Maciej Stuhr (Bartek), Daniel Olbrychski (Stefan), Tomasz Oświeciński (Ojciec Marek), Iwona Bielska (Piotrowicz), Janusz Chabior (Alojzy), Antoni Królikowski (Arek), Marcin Bosak („Bankster”), Ewa Kasprzyk (Jadwiga), Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk i wielu innych.

Serial "Polityka" zostanie wyemitowany na antenie CANAL+ w dniach 21-22 grudnia o godz. 21:00.
Zobacz także: Patryk Vega odpowiedział na groźbę pozwu ze strony byłej żony Słowika

Tagi: News Patryk Vega