"Pollywood": dokument HBO o polskich korzeniach Fabryki Snów już wkrótce w sieci! Znamy datę premiery

29.05.2020 15:54
"Pollywood": dokument HBO o polskich korzeniach Fabryki Snów już wkrótce w sieci! Znamy datę premiery Fot. materiały prasowe HBO

Już wkrótce na platformie HBO GO zawita film dokumentalny poświęcony dorobkowi naszych rodaków w Hollywood. Co wiemy o produkcji?

Reżyserem "Pollywood" jest Paweł Ferdek, a film stanowi zapis jego podróży do Hollywood, kiedy to ruszył śladem założycieli Fabryki Snów mających wschodnioeuropejskie, czy wręcz polskie korzenie.

"Pollywood" - dokument HBO o polskich korzeniach Fabryki Snów

Produkcja przybliży nam losy takich legend kina, jak Samuel Goldwyn, Luis B. Mayer oraz Bienjamin Wrona i jego synowie - bracia Warner. Reżyser "Pollywood" postanowił zgłębić największe tajemnice Fabryki Snów i polskich emigrantów, którzy odnieśli tam sukces. Jak się bowiem okazuje - gdyby nie Polacy, Hollywood nie byłoby dziś takie samo. 

Foto: materiały prasowe HBO Fot. Foto: materiały prasowe HBO

Producentami filmu są Małgorzata Kozioł z East Beast oraz Izabela Łopuch i Hanka Kastelicová z ramienia HBO Europe. Projekt jest koprodukcją East Beast, HBO Europe, EBH oraz Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego. Powstał też przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Media Kreatywna Europa.

Przeczytaj także
Foto: materiały prasowe HBO Fot. Foto: materiały prasowe HBO

"Pollywood" otworzy tegoroczny, 60. Krakowski Festiwal Filmowy, odbywający się wyjątkowo online. Następnie film ukaże się na kanale HBO i platformie HBO GO 14 czerwca 2020 roku. Premiera telewizyjna odbędzie się o godzinie 22:10.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.