18.02.2020 12:49

Polski "Piątek, trzynastego", czyli zwiastun horroru "W lesie dziś nie zaśnie nikt"

W sieci pojawił się pełen zwiastun polskiego horroru pod tytułem "W lesie dziś nie zaśnie nikt" z Julią Wieniawą w roli głównej. Jak prezentuje się rodzimy slasher?

W lesie dziś nie zaśnie nikt
foto: kadr z filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt

Już niedługo nie zaśnie żaden polski fan horroru. Wszystko z powodu nadchodzącego filmu pod tytułem "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Twórcy zaprezentowali pełny zwiastun polskiego slashera. Czy przerazi widzów?

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" - zwiastun polskiego horroru

Jeśli uwielbiacie amerykańskie horrory z lat 80., to film "W lesie dziś nie zaśnie nikt" powinien się Wam spodobać. Produkcja jest bowiem mocna inspirowana klimatem najsłynniejszych slasherów z tamtego okresu. Nadchodzący film najbardziej przypomina serię "Piątek, trzynastego". Zresztą, przekonajcie się sami.

Produkcja zaczyna dość niewinnie - główni bohaterowie to nastolatkowie, którzy wyjechali na letni obóz do lasu. Szybko jednak okazuje się, że sielanka przemienia się w prawdziwy koszmar. Oto jak prezentuje się oficjalny opis horroru.

"

Grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach? "

"Mieli przeżyć wakacje bez telefonu. Nie przeżyli." - tak brzmi hasło przyświecające twórcom filmu. Oznacza to, że oprócz hektolitrów wylanej krwi, zdeformowanych potworów z lasu i typowego nastoletniego życia, zobaczymy też wątki komediowe, które przecież są nierozerwalnie związane z podgatunkiem, jakim jest slasher. Czy "W lesie dziś nie zaśnie nikt" zapoczątkuje nowy trend w polskiej kinematografii? O tym przekonamy się za kilka tygodni.

Foto: kadr z wideo/ Next Film
Foto: kadr z wideo/ Next Film
Przeczytaj także "W lesie dziś nie zaśnie nikt" - nowa zapowiedź polskiego horroru

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" - kiedy premiera?

Reżyserem horroru jest Bartosz M. Kowalski znany z głośnego dramatu "Plac zabaw". W obsadzie znalazło się wielu młodych aktorów, między innymi Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Stanisław Cywka, Sebastian Dela i Michał Lupa. W pozostałych rolach wystąpili Gabriela Muskała, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Mecwaldowski oraz Michał Zbroja. Horror trafi do kin w piątek 13 (a jakże!) marca 2020 roku.

Krzyk
Krzyk
Przeczytaj także Top 10 najlepszych slasherów

Zobacz też: 10 polskich horrorów

Tagi: Zwiastuny Piątek trzynastego Horror polskie filmy