Polski akcent w filmie "Hobbs i Shaw". Jak twórcy nawiązali do naszego kraju?

05.08.2019 15:11
Polski akcent w filmie "Hobbs i Shaw". Jak twórcy nawiązali do naszego kraju? Fot. materiały prasowe Universal Pictures

Spin-off "Szybkich i wściekłych" pojawił się na ekranach kin. W filmie nie zabrakło polskiego akcentu. Na czym polegało nawiązanie?

2 sierpnia 2019 roku na ekranach kin zawitał pierwszy spin-off "Szybkich i wściekłych". W "Hobbs i Shaw" pojawił się polski akcent. Na czym polegał?

Uwaga! Artykuł zawiera spoilery z filmu "Hobbs i Shaw". Czytasz na własną odpowiedzialność.

Polski akcent w filmie "Hobbs i Shaw"

"Hobbs i Shaw" opowiada historię dwóch tytułowych bohaterów, w których wcielają się kolejno Dwayne "The Rock" Johnson i Jason Statham. Mężczyźni niechętnie łączą siły, by powstrzymać cybernetycznie ulepszonego "Czarnego Supermana" i tym samym uratować świat. W produkcji pojawiło się wiele nawiązań do popkultury, między innymi "Deadpoola" i "Gry o tron". Znalazło się również miejsce dla delikatnego polskiego akcentu. W jednej ze scen Deckard Shaw spotyka się agentem CIA. Fani "Deadpoola" mogą go znać, jako Petera, członka X-Force.

Foto: kadr z filmu "Deadpool 2" Fot. Foto: kadr z filmu "Deadpool 2"

Po rozmowie z Shawem, mężczyzna kontaktuje się ze swoim wspólnikiem, w którego wciela się Ryan Reynolds. Żali się wówczas, że Deckard nawet go nie rozpoznał mimo, że 17 lat temu spuścił mu manto... w Krakowie. Jest to delikatny akcent, który nie ma żadnego wpływu na fabułę filmu, jednak u polskiego widza z pewnością wywołał uśmiech na twarzy.

Zobacz też: Scenarzyści "Deadpoola 2" zapowiadają spin-off o Peterze W.

"Hobbs i Shaw" - obsada, premiera

Film "Hobbs i Shaw" zawitał na ekranach polskich kin 2 sierpnia 2019 i cieszy się przychylnością widzów. U boku Stathama i Johnsona zobaczyliśmy między innymi Ryana Reynoldsa, Roba Delaney, Vanessę Kirby, Idrisa Elbę i Helen Mirren. Wszystko wskazuje na to, że produkcja doczeka się kontynuacji, w której prawdopodobnie wystąpi Jason Momoa.

Zobacz też: W filmie "Hobbs i Shaw" pojawia się spoiler finału "Gry o tron"

Obecnie trwają zdjęcia do 9. części "Szybkich i wściekłych". Niestety, w produkcji nie wystąpią Dwayne Johnson i Jason Statham. Pojawi się za to John Cena, oraz powróci Charlize Theron w roli Cipher.

Zobacz też: Aktorzy z "Szybkich i wściekłych" nie mogą "przegrywać walk"? The Rock skomentował sprawę

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.