21.10.2019 16:35

Polski kandydat do Oscara bije rekordy popularności! Świetny wynik "Bożego Ciała"

"Boże Ciało" Jana Komasy może się pochwalić świetnym wynikiem w polskim box office. Ile osób widziało już polskiego kandydata do Oscara?

Foto: kadr z filmu "Boże Ciało"
Foto: kadr z filmu "Boże Ciało"

"Boże Ciało" to najnowszy film Jana Komasy, któremu przypadł zaszczyt reprezentowania naszego kraju w wyścigu po Oscary 2020. Obraz ukazał się w polskich kinach 11 października i przyciągnął istne tłumy. Jak prezentują się wyniki frekwencyjne po drugim weekendzie?

"Boże Ciało" bije rekordy popularności

"Boże Ciało" już w chwili premiery zaliczyło znakomity wynik, przyciągając do sal kinowych aż 165 tysięcy 666 osób. Od tamtej chwili produkcja cieszy się niesłabnącą popularnością. Wyniki frekwencyjne nie spadają, a w ciągu ostatnich trzech dni wręcz wzrosły. Wyniki oglądalności tegorocznego polskiego kandydata do Oscara wynoszą, po drugim weekendzie, 488 tysięcy 463 widzów.

Boże ciało
Boże ciało
Przeczytaj także Oscary 2020: "Boże ciało" kontra długa lista rywali. Czy polski film ma szansę na prestiżową nagrodę?

Obecnie "Boże Ciało" plasuje się na 8. pozycji w zestawieniu największych polskich sukcesów tegorocznego box office. Wygląda więc na to, że Polacy tłumnie chodzą nie tylko na kino komercyjne. Co więcej, z obecnym wynikiem "Boże Ciało" przebiło sukces poprzedniego polskiego kandydata do Oscara - "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego. To się nazywa sukces!

Zobacz też: "Boże ciało" doczeka się amerykańskiego remake'u?

Tagi: Film News polskie filmy Jan Komasa