Polski niezależny film science fiction i jego zapowiedź
Robert Skowronski
18.01.2017 13:41
Polski niezależny film science fiction i jego zapowiedź Fot. kadr z wideo

Polskie kino spod znaku science fiction nigdy nie miało się u nas zbyt dobrze. Być może ten stan rzeczy odmieni niezależna produkcja o tytule „Elektro_sonda”.

Twórcą projektu jest Tomasz Knittel. Odpowiada on zarówno za scenariusz, jak i jest reżyserem całości. Wcześniej odpowiadał za garść dokumentów i filmów reklamowych. Tym razem postanowił wziąć się za film muzyczny, z którego jednak bije estetyką kojarzącą się z kinem science fiction. Twórca przyznaje zresztą, że jego projekt przekracza gatunkowe granice.

„Elektro_sonda” opowiada historię chłopca, który dzięki okularom VR przemieszcza się po światach muzyki elektronicznej. W wyniku swoich wirtualnych podróży bohater spotyka znanych polskich twórców muzyki spod znaku electro. Wśród nich znaleźli się Władysław Komendarek, Kamp!, Rysy, Wojciech Golczewski, Polpo Motel, Bokka, Zamilska czy JAAA!. Obraz opisywany jest jako fascynująca, hipnotyzująca historia zawieszona między przeszłością a przyszłością, gdzie muzyczne światy przenikają się nawzajem.

W sieci zadebiutowała już zapowiedź produkcji, w której wybrzmiewa utwór „Being Human” autorstwa Wojciecha Golczewskiego:

Przeczytaj także

Oprócz gwiazd muzyki elektronicznej na ekranie pojawili się aktorzy i tancerze z Polskiego Teatru Tańca. Wśród nich znaleźli się m.in. Dominika Knapik, Sebastian Pawlak, Paweł Sakowicz, Robert Wasiewicz.
O swoim projekcie opowiedział jego twórca, Tomasz Knittel:

Punktem wyjścia i inspiracją przy pracy nad tym filmem był naukowy program telewizyjny z lat 80. o nazwie „Sonda”. Projekt nie jest tylko dziełem o muzyce współczesnej z Polski, ale to też filozoficzna opowieść mierząca się z fundamentalnymi pytaniami o dzisiejszy świat, wizje przyszłości czy postęp technologiczny, z którym się mierzymy.

Jeżeli jednak wolicie SF rodem z Hollywood, to pamiętajcie, że w 2017 roku swoje premiery będą miały takie wysokobudżetowe dzieła, jak „Blade Runner 2049”, czy „Obcy: Przymierze”.

Co sądzicie o filmie „Elektro_sonda”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.