Polski youtuber odtworzył zwiastun "Avengers: Endgame" za pomocą klocków LEGO

Sergiusz Kurczuk
13.12.2018 12:21
Polski youtuber odtworzył zwiastun "Avengers: Endgame" za pomocą klocków LEGO Fot. Brick FORCE Studios/YouTube

Twórca kanału YouTube Brick FORCE Studios postanowił odtworzyć pierwszy zwiastun filmu "Avengers: Endgame" za pomocą klocków LEGO. Jak bohaterowie Marvela prezentują się w miniaturowej wersji?

Na zwiastun 4. części "Avengers" fani filmów Marvel Studios czekali całymi miesiącami. Kolejne prognozy, przewidujące datę premiery trailera się nie sprawdzały, ale widzowie nie tracili nadziei, licząc, że zapowiedź pojawi się jeszcze w roku 2018. I nie zawiedli się, bo na początku grudnia twórcy "Avengers: Endgame" zaprezentowali pierwsze fragmenty długo wyczekiwanej produkcji. O tym, jak wiele osób czekało na zwiastun, powinien świadczyć rekord wyświetleń, który pobił niespełna trzyminutowy materiał. Nic dziwnego, że fani filmów superbohaterskich postanowili złożyć hołd twórcom i powołać do życia własne wersje zwiastuna. Jednym z nich jest Karol Pikuła, który prowadzi kanał YouTube Brick FORCE Studios. Youtuber odtworzył zwiastun za pomocą klocków LEGO.

"Avengers: Endgame" - zwiastun odtworzony za pomocą klocków LEGO

O tym, że słynne duńskie klocki można wykorzystać w naprawdę kreatywny sposób, pisaliśmy już kilka razy. Odtwarzanie scen za pomocą LEGO to dość popularna forma internetowej twórczości. Jednak zazwyczaj z amatorskimi przedsięwzięciami bywa różnie, jeśli chodzi o poziom wykonania. Polski animator stworzył remake zwiastuna "Avengers: Endgame" na naprawdę wysokim poziomie. Efekt jego pracy wygląda prawie jak kolejna część filmów z klockami LEGO w rolach głównych. Zresztą przekonajcie się sami.

Twórca Brick FORCE Studios zadbał o każdy detal zaprezentowany w trailerze "Avengers: Endgame". By oddać niektóre sceny, w pomysłowy sposób wykorzystał istniejące LEGO, ale niekiedy wspomagał się lekką modyfikacją klocków. Całość została poddana obróbce cyfrowej, ale większość animacji została wykonana metodą poklatkową. Oznacza to, że youtuber włożył bardzo wiele pracy w swoją wersję zwiastuna do "Avengers 4". Pojawiają się wszystkie charakterystyczne elementy zapowiedzi: Tony Stark nagrywający przejmująca wiadomość do Pepper Potts, strach na wróble wykonany ze zbroi Thanosa, ekranowy debiut Ronina, a także zaskakujące pojawianie się Scotta Langa w ostatniej scenie zwiastuna.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Być może po premierze filmu "Avengers: Endgame" doczekamy się remake'u najsłynniejszych scen z nadchodzącej produkcji Marvel Studios wykonanego przez twórcę kanału Brick FORCE Studios. 4. część serii trafi na ekrany polskich kin już 25 kwietnia 2019 roku. Kilka tygodni wcześniej zadebiutuje inny film związany z filmowym uniwersum Marvela. Chodzi o "Kapitan Marvel", której premiera odbędzie się 8 marca 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.