09.01.2020 12:37

Polski youtuber połączył "Lśnienie" z serią "Szybcy i wściekli". Jak prezentuje się "The Shining Drift"?

Co mają wspólnego "Szybcy i wściekli" z "Lśnieniem" Stanleya Kubricka? Na pierwszy rzut oka nic, ale youtuber znany jako nama hecc znalazł cechy wspólne i stworzył całkiem udany mashup.

Lśnienie
foto: kadr z filmu Lśnienie

Film "Lśnienie" w reżyserii Stanleya Kubricka to zdaniem wielu jeden z najwybitniejszych horrorów w historii kina. Seria "Szybcy i wściekli", chociaż popularna, znajduje się na przeciwnym biegunie zarówno pod względem gatunkowym, jakościowym i przede wszystkim treściowym. Okazuje się jednak, że można połączyć oba te tytuły w komplementarną całość.

"Lśnienie" połączone z "Szybkimi i wściekłymi" czyli "The Shining Drift"

Internet to idealne narzędzie dla krzewienia postmodernistycznych idei. Większość twórców szerzy je nieświadomie, tworząc wszelkiego rodzaju przeróbki, będące popkulturową mieszanką, o jakiej nie śniło się filozofom. Jednak nie autor, którego pracę przedstawiamy w tym artykule. Polski youtuber znany jako nama hecc, słynie z umiejętnego dopasowania elementów, które na pierwszy rzut oka kompletnie do siebie nie pasują, tworząc zupełnie nową jakość, będącą humorystycznym komentarzem, dotyczącym danego zjawiska.

Lizard (Spider-Man)
Lizard (Spider-Man)
Przeczytaj także Jaguar Wściekły Pies powraca po 6-letnej przerwie! Zobacz drugą część parodii "Spider-Mana" autorstwa Klocuha

Tym razem internetowy twórca wziął na warsztat "Lśnienie" i trzecią część "Szybkich i wściekłych", czyli "Tokio Drift". Z połączenia tych dwóch filmów powstał trailer zatytułowany "The Shining Drift". Co ciekawe, obraz pochodzący z dzieła Kubricka idealnie współgra z warstwą audio filmu Justina Lina. Zresztą przekonajcie się sami.

Autor posłużył się umiejętnym montażem, by przerobić jedną z najstraszniejszych opowieści o szaleństwie, w lekki łatwy i przyjemny film akcji o samochodach. Jak widać, niewiele trzeba, żeby stworzyć coś, co jest za razem autentycznie zabawne i przy okazji błyskotliwe. Jakie było założenie "The Shining Drift"? Trudno wejść w głowę twórcy mashupu, ale to memiczne wideo można odczytywać na bardzo wielu poziomach.

Shrek ratuje wszechświat w parodii Avengerów zatytułowanej „Shrek: Bagno bez granic”
Shrek ratuje wszechświat w parodii Avengerów zatytułowanej „Shrek: Bagno bez granic”
Przeczytaj także Shrek ratuje wszechświat w parodii Avengerów zatytułowanej „Shrek: Bagno bez granic”

Zobacz też: 15 scen, które stały się memami. Wiesz, skąd pochodzą? GALERIA

Tagi: News Szybcy i wściekli Lśnienie Stanley Kubrick