04.06.2020 15:31

Pomnik Obi-Wana Kenobiego w Szkocji. Fani chcą tego z powodu memów

Wiele rzeczy można powiedzieć o trylogii I-III "Gwiezdnych wojen" złego, ale jest jedna rzecz, która jednoczy fanów - Ewan McGregor w roli Obi-Wana Kenobiego.

Ewan McGregor
foto: Jesse Grant/Getty AFP/East News

Aktor jest tak kochany wśród fanów, że obecnie w produkcji jest serial o Obi-Wanie właśnie z Ewanem McGregorem w roli głównej. Chociaż o samym obrazie nie mamy zbyt dużo informacji, to sam Kenobi jest wciąż żywy w umysłach wielbicieli Star Wars - przykładem tego jest chociażby fakt, że własnie powstała petycja o umieszczenie pomnika Ob-Wana w Szkocji.

Obi-Wan otrzyma własny pomnik w Szkocji?

Dlaczego akurat w Szkocji? Powód jest akurat bardzo prosty - McGregor pochodzi właśnie stamtąd. Twórcy petycji znaleźli już nawet idealne miejsce dla pomnika. Ten miałby bowiem stanąć na szczycie Ben Nevis, najwyższym miejscu w całej Szkocji.

Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
Przeczytaj także Serial o Obi-Wanie Kenobim anulowany? W sieci pojawiły się nowe doniesienia

Ta lokacja miałby być hołdem dla popularnego memu z Obi-Wanem, który miał "przewagę" nad Anakinem ("I have high ground" oznacza mniej więcej "jestem wyżej"). Dlatego też pomnik Kenobiego stanąłby na najwyższym miejscu w całym kraju.

Tak swoją propozycję tłumaczą twórcy petycji na Change.org:

"

Ewan McGregor jest fenomenalnym aktorem, który jest uważany za jednego z najlepszych w historii Szkocji. Wystąpił w niezliczonej ilości filmów na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Ma imponującą filmografię, ale jego najbardziej ikoniczną postacią jest Obi-Wan Kenobi z trylogii prequeli "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa. Nieważne co sądzicie o samych filmach - sama postać była genialna. To McGregor sprawił, że Obi-Wan jest teraz tak popularny. Dlatego sądzę, że zasługuje na coś w zamian.  "

Petycję możecie podpisać na wspomnianej stronie Change.org. Tak jak wspomnieliśmy, McGregor powróci do swojej kultowej roli w nadchodzącym serialu o Kenobim. Niestety, na razie nie znamy ani daty premiery produkcji, ani nawet jej tytułu.

Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów
Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów
Przeczytaj także Serial o Obi-Wanie jednak powstanie, ale będzie miał mniej odcinków

Uważacie, że Obi-Wan zasługuje na własny pomnik?

Tagi: News Ewan McGregor