Ponad 100 tysięcy osób podpisało petycję o anulowanie komiksu DC z Jezusem

Kamil Kacperski
25.01.2019 11:12
1 Fot. okładka komiksu "Second Coming #1"

Do sprzedaży w marcu 2019 roku trafi 1. zeszyt serii "Second Coming", która opowie o przygodach Jezusa i bohatera zwanego Sun-Manem. Nie wszystkim się spodobał ten pomysł. 

Jezus Chrystus powraca na Ziemię, żeby nauczyć się jak być bohaterem - tak w dużym skrócie można określić fabułę serii komiksów "Second Coming". Scenarzysta Mark Russell i artysta Richard Pace opowiadają historię herosa Sun-Mana (parodia Supermana) oraz Jezusa i o tym, w jaki sposób panowie muszą się nauczyć współpracy.

Na temat tej historii w wywiadzie z portalem Bleeding Cool wypowiedział się Mark Russel. Mężczyzna zdradził co nieco na temat tego, dlaczego w ogóle Jezus wraca na Ziemię po 2 tysiącach lat nieobecności:

Przepotężny superbohater o imieniu Sun-Man musi dzielić się dwupokojowym mieszkaniem z Jezusem Chrystusem. Pomysł jest taki, że Bóg się bardzo wkurzył za wyniki Jezusa podczas jego pierwszej wizyty, więc po powrocie do domu dał mu szlaban.

Bóg widzi te dwa tysiące lat później herosa i mówi, że właśnie tego oczekiwał od Jezusa. Wysyła go więc na Ziemię raz jeszcze, żeby tym razem nauczył się czegoś od Sun-Mana. Postaci zaczynają się od siebie uczyć, współpracować i razem odkrywają problemy świata.

Komiks o Jezusie spotkał się z krytyką

Jak nietrudno się domyślić, uczynienie z Jezusa postaci komiksowej spotkało się z krytyką niektórych ugrupowań religijnych. Na portalu CitizenGo pojawiła się petycja, której celem jest zmuszenie DC Comics do anulowania serii komiksów. Do tej pory zebrała ponad 108 tysięcy podpisów. Celem jest zbiórka 200 tysięcy sygnatur.

DC Comics zamierza opublikować niedorzeczną serię komiksów, w których Jezus Chrystus jest pomocnikiem "wszechpotężnego" superbohatera. Dajmy znać DC, że ten komiks jest niesłychanie niewłaściwy. Powinien zostać natychmiastowo usunięty z harmonogramu publikacji. Czy wyobrażacie sobie reakcję mediów, gdyby napisali komiks, w którym naśmiewaliby się z historii Mahometa lub Buddy? Blasfemia nie powinna być tolerowana. Jezus Chrystus jest Synem Boga. Jego historia nie powinna być parodiowana w celu sprzedaży komiksów.

Przeczytaj także

Oficjalny opis fabuły "Second Coming" brzmi następująco:

Stań się świadkiem powrotu Jezusa Chrystusa! Zostaje wysłany ze świętą misją przez samego Boga, aby nauczyć się, w jaki sposób stać się prawdziwym mesjaszem ludzkości. Zamieszkuje w domu ulubionego bohatera ludzkości - przepotężnego Sun-Mana, ostatniego syna Krispeksu. Ale kiedy Jezus pojawia się na Ziemi, jest zszokowany kondycją naszego społeczeństwa, więc postanawia temu zaradzić!

Pierwszy zeszyt z serii "Second Coming" trafi do sprzedaży 6 marca 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.