Ponad 2 miliony ludzi chcą usunięcia Amber Heard z obsady "Aquamana 2". Czy coś to zdziała?

29.04.2022 12:47
 Ponad 2 miliony ludzi chcą usunięcia Amber Heard z obsady "Aquamana 2". Czy coś to zdziała? Fot. EPA Pool/Associated Press/East News

Amber Heard jest obecnie uwikłana w głośną rozprawę sądową z Johnnym Deppem. Kolejne zeznania gwiazdora sprawiły, że publiczność ponownie zaczęła domagać się usunięcia aktorki z "Aquamana 2".

Aquaman 2 - Amber Heard straci rolę przez rozprawę sądową?

"Stworzona przez Jeanne Larson petycja online na Change.org w tej sprawie (tzn. usunięcia Heard z obsady "Aquamana 2" - przyp. red.) właśnie przekroczyła półtora miliona podpisów (ma już ponad 1,6 mln, stan na 30 listopada 2020 roku). Ta jest zaadresowana do właścicieli DC Entertainment oraz Warner Bros." - tak o petycji pisaliśmy już prawie półtora roku temu.

Polecamy

Niedawno wróciła jednak do nagłówków, ponieważ ruszyła rozprawa sądowa między Amber Heard a Johnnym Deppem. Aktor pozwał swoją byłą żonę o zniesławienie, którego miała się dopuścić w artykule o przemocy domowej dla Washington Post. 

W opisie petycji czytamy, że Larson nawołuje do bojkotu filmu, jeżeli ten nadal będzie miał w obsadzie Amber Heard. Swoje stanowisko uzasadnia długotrwałymi procesami między byłym małżeństwem. Larson wyjaśnia, że Heard "udowodniono bycie kłamczynią, a także jest znana z nadużyć wobec Johnny'ego Deppa". Podpisać możecie ją tutaj: https://www.change.org/p/dc-entertainment-remove-amber-heard-from-aquaman-2

Od tamtego czasu pojawiały się kolejne szczegóły - aktorka miała stracić okazję na bycie globalną ambasadorką znanej marki odzieżowej. Na temat sprawy zeznał m.in. szef DC Films, Walter Hamada. Ten wyjaśnił, że pierwotnie nie przedłużono z nią kontraktu na "Aquamana 2" z powodu "problemów z chemią między nią a Jasonem Momoą", a nie przez jej problemy prawne.

Polecamy

Obecnie (29 kwietnia 2022 roku) petycję podpisało ponad 2,3 miliona osób - tak jak wspomnieliśmy, sprawa zrobiła się głośna z powodu rozpoczęcia kolejnego procesu sądowego między Amber Heard a Johnnym Deppem, w którym gwiazdor "Piratów z Karaibów" pozwał byłą żonę o zniesławienie i domaga się zadośćuczynienia w wysokości 50 milionów dolarów.

Chociaż producenci "Aquamana" jeszcze jakiś czas temu twierdzili, że nie brali pod uwagę słów fanów dotyczących obsady, to niekorzystny wynik tej głośnej rozprawy i rosnące niezadowolenie widzów może spowodować, że pozycja Heard w filmie zostanie zagrożona.

Obecnie "Aquaman 2" ma zadebiutować 17 marca 2023 roku, więc do premiery zostało jeszcze sporo czasu i zmiany mogą zostać spokojnie wprowadzone. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.