Portret Franka Underwooda zawisł w muzeum

Robert Skowronski
24.02.2016 11:22
Portret Franka Underwooda zawisł w muzeum Fot. AFP / East News

I to pośród innych obrazów przedstawiających wizerunki, tym razem prawdziwych, prezydentów Stanów Zjednoczonych. Spece od marketingu „House of Cards” naprawdę się postarali.

Dzieło pędzla Brytyjczyka Jonathana Yeo zawisło na ścianie w Smithsonian Institute’s National Portrait Gallery. Wszystko ma związek z nadchodzącą premierą 4. sezonu serialu Netflixa. Do tej pory produkcja była promowana w dość konwencjonalny sposób za pomocą materiałów wideo - stylizowanych na spot wyborczy oraz orędzie do narodu, czy też teaser ze sceną wykopywania dołu w lesie i ten, w którym Frank i Claire idą na wojnę.

Przyszła pora na coś bardziej spektakularnego. Odsłonięciu płótna towarzyszyła przemowa Kevina Spacey, który za mównicą wystąpił jako Underwood. W swoich słowach dziękował on Smithsonian za zorganizowanie takiego wydarzenia. Posłuchajcie:

Dzieło w zasobach muzeum można oglądać od 24 lutego 2016 roku aż do października. Jak ono wygląda w pełnej krasie?

Dyrektor Smithsonian Institute’s National Portrait Gallery, Kim Sajet, przybliżył czego wyrazem jest wywieszone w zasobach instytucji dzieło:

Ta współpraca pomiędzy Kevinem Spacey, Jonathanem Yeo i muzeum dała rezultat w postaci pracy przedstawiającej aktora w jego słynnej roli. Byliśmy urzeczeni śmiałym pomysłem Jonathana do zobrazowania Kevina jako Franka Underwooda, co odzwierciedla również zmianę sposobu, w jaki ludzie odbierają media. Nie tylko przedstawia to wpływ współczesnej kultury popularnej na historię Ameryki, ale jest także przykładem tradycji sztuki do pokazywania aktorów w ich rolach.

Sam zainteresowany, czyli Kevin Spacey, także wypowiedział się na temat przedstawiającego go obrazu.

Jestem bardzo zadowolony mogąc być zawartym w dziele sztuki w tak niezwykłej instytucji. Kiedy Smithsonian Portrait Gallery przedstawiło mi i Jonathanowi pomysł, byłem ciekawy czy da radę stworzyć portret prezydenta. To prawdziwy zaszczyt być wystawionym w Smithsonian. Jestem też pod wrażeniem tego, że mogę zobaczyć Franka zajmującego miejsce wśród prezydentów w tym historycznym otoczeniu.

Jonathan Yeo już wcześniej miał okazję do sportretowania aktora. Artysta w 2013 roku wystawił w Smithsonian cykl, w którym charakterystycznym dla siebie stylu, namalował wizerunki takich sław, jak Damien Hirst, Idris Elba, Grayson Perry, Helena Bonham Carter, Doreen Lawrence, Malala Yousafzai, czy właśnie Kevin Spacey.

Z całości wydarzenia został zmontowany kolejny materiał wideo, który promuje serial:

Goście, którzy uczestniczyli w ceremonii odsłonięcia obrazu mieli możliwość zobaczyć przedpremierowo nowy odcinek 4. sezonu „House of Cards”. Reszta będzie musiała poczekać do 4 marca 2016, kiedy to produkcja zagości na platformie Netflix.

Jak Wam się podoba ta akcja promocyjna „House of Cards”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.