24.08.2017 13:50

Posłuchaj utworu skomponowanego z... dźwięków z „Indiany Jonesa”

W sieci pojawiła się kolejna muzyczna przeróbka. Tym razem elektroniczny utwór stworzono z efektów dźwiękowych pojawiających się w filmach z Indianą Jonesem. 

Indiana Jones, Harrison ford
foto: kadr z filmu

Niejednokrotnie udowodniliśmy, że muzykę można grać na wszystkim. Trzeba mieć tylko chęć, pomysł i trochę słuchu muzycznego. Jednak czy przyszło Wam do głowy, że można zrobić muzykę, używając efektów dźwiękowych z filmu? W sieci pojawił się remiks, w którym użyto fragmentów serii „Indiana Jones. Do stworzenia elektronicznego utworu, twórcy kanału YouTube Eclectic Method postanowili wykorzystać między innymi śmigło samolotu, świst miecza, uderzanie stemplem, bekanie, czy strzały z broni palnej. Jak się okazuje, nawet znienawidzone przez Indy'ego węże mogą być świetnym instrumentem muzycznym. Prawy sierpowy wymierzony nazistom też. 

W ponad 2-minutowym housowym kawałku pojawia się kilkanaście scen z różnych filmów z najsłynniejszym filmowym archeologiem. Nie ma może kanonicznych fragmentów, ale i tak trzeba docenić twórcę remiksu. Podczas sklejania utworu „Indiana Jones Sound Effects Remix autor filmu zauważył ciekawą rzecz. Okazuje się, że ten sam odgłos uderzenia pięścią pojawia się w aż trzech filmach z Indianą Jonesem. Jak widać oszczędności to nie tylko domena „Gry o tron. Jak prezentuje się utwór? 

To nie pierwsze tego typu nagranie na kanale. Eclectic Method to idealne miejsce dla kinomanów lubiących elektroniczne dźwięki. Wielu kinomanów znajdzie tu coś dla siebie. Pojawiły się między innymi przeróbki „Wilka z Wall Street„Goonies oraz „Harry'ego Pottera. Tego typu internetowa twórczość wpisuje się w nurt coverów, śpiewanych przez zwierzęta oraz znanych utworów w wykonaniu filmowych postaci. Jak Wam się podoba „Indiana Jones Sound Effects Remix”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Indiana Jones