19.09.2016 09:59

Postać Paula Walkera powróci do „Szybkich i wściekłych”?

To pozornie absurdalne pytanie może doczekać się zupełnie niespodziewanej odpowiedzi. Tak przynajmniej zdradził brat zmarłego aktora.

Postać Paula Walkera powróci do „Szybkich i wściekłych”?
foto: 0070056 / Reporter / East News

Przypomnijmy, że Paul Walker, który w kinowym tasiemcu wcielał się w rolę Briana O'Connera, zginął w wypadku samochodowym 30 listopada 2013 roku. Filmowcy musieli po tej tragedii nieco zmodyfikować ostateczny kształt siódmej części „Szybkich i wściekłych”, szczególnie jej zakończenie. W scenach, których nie zdążono nakręcić z udziałem Walkera, pomagali jego bracia: Caleb i Cody.

Wydawało się, że końcówka „Szybkich i wściekłych 7” w należyty sposób zakończyła historię postaci Briana na wielkim ekranie, jednocześnie upamiętniając zmarłego aktora. Okazuje się jednak, że studio filmowe Universal Pictures rozważa... powrót tego bohatera. Oczywiście w zaistniałej sytuacji w grę wchodziłoby jedynie obsadzenie w roli O'Connera innego aktora. O tym kontrowersyjnym pomyśle poinformował sam Caleb Walker.

"

Dostałem telefon od Vina i rozmawialiśmy o tym przez blisko godzinę już jakiś czas temu. Chciał dostać nasze błogosławieństwo. Pytał mnie przede wszystkim, czy byłoby dla nas dopuszczalne, żeby postać Paula powróciła... aby dać fanom znać, że on wciąż gdzieś tam jest. "

Caleb i Cody zapewnili, że zarówno gwiazdor serii jak i studio Universal Pictures podchodzą do sprawy z wielkim szacunkiem i nie podejmą żadnych decyzji bez zgody rodziny zmarłego aktora. Podobne nastawienie przejawiano już przy siódmej części serii, gdy zdecydowano się pożegnać Walkera z wykorzystaniem jego braci i zaawansowanych efektów komputerowych.

Czy jednak wracanie jeszcze raz do tego bohatera nie będzie już lekką przesadą? Na razie nie wiemy, czy Brian O'Conner miałby powrócić wyłącznie w niewielkiej roli, czy też otrzymałby więcej czasu ekranowego. Być może Vinowi Dieslowi chodziło wyłącznie o symboliczny powrót do filmu.

Premiera „Szybkich i wściekłych 8” w reżyserii F. Gary'ego Graya została zaplanowana na 21 kwietnia 2017 roku. Mogliśmy już zobaczyć jakie samochody zostaną pokazane w nowej odsłonie. Ósma część ma być początkiem nowej trylogii, której kolejne części trafią do kina 19 kwietnia 2019 roku oraz 2 kwietnia 2021 roku.

Co sądzicie o pomyśle powrotu Briana O'Connera?

Jakub Gańko
Tagi: News Szybcy i wściekli