Postacie „Władcy Pierścieni” w utworze AC/DC

Sergiusz Kurczuk
08.09.2017 12:08
Postacie „Władcy Pierścieni” w utworze AC/DC Fot. Facebook/Teh Lurd Of Teh Reings

Co by było, gdyby w Śródziemiu istniała muzyka rockowa? Denethor założyłby tolkienowski odpowiednik AC/DC!

Nie ma to, jak zabawne przeróbki znanych rockowych kawałków. Niedawno pisaliśmy o „Bohemian Rhapsody” w wersji „Gry o tron”. Tym razem mamy do czynienia z innym światem fantasy. Wśród fanów twórczości Tolkiena znajdziemy wielu miłośników rocka. Najczęściej pośród metalowców, ale nie tylko. Zresztą sami twórcy niejednokrotnie odnoszą się do „Władcy Pierścieni”. Nic więc dziwnego, że adminom strony na Facebooku o wdzięcznej nazwie Teh Lurd Of Teh Reings, przyszło do głowy połączyć klasyczny kawałek AC/DC ze scenami z trzeciej części filmowej ekranizacji dzieła Tolkiena.

Na wspomnianej stronie pojawiło się śmieszne wideo zatytułowane „Dentard Teh Rockstar, w którym widzimy i słyszymy, jak król Denethor wykonuje utwór „Thunderstruck” z repertuaru grupy braci Youngów. Co prawda ojca Boromira i Faramira nie strzelił grom z jasnego nieba, ale sprytnie wkomponowano fragmenty filmu w kawałek hardrockowej grupy. Denethor nie tylko śpiewa, ale również energicznie gra na gitarze. Wtórują mu orkowie oraz Saruman, który okazał się utalentowanym gitarzystą. Natomiast trolle ze swoimi młotami sprawdziły się w roli perkusistów. Na koniec oczywiście pojawia się uradowany Gimli, bo przecież tego internetowego mem nie mogło zabraknąć w śmiesznym filmie związanym z „Władcą Pierścieni”. Dla porównania macie oryginalny teledysk. 

Trzeba przyznać, że niektórzy albo bardzo lubią twórczość Tolkiena, albo mają po prostu za dużo wolnego czasu... 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.