Postacie z „The Ring” i „Klątwy” zagrały w baseball

Robert Skowronski
08.06.2016 12:56
Postacie z „The Ring” i „Klątwy” zagrały w baseball Fot. kadr z wideo

To mogło się wydarzyć tylko w Japonii. Na mecz baseballa wtargnęły maszkary znane z filmów „The Ring” i „Klątwa”, aby poodbijać piłkę na murawie.

Rozgrywka toczyła się początkowo pomiędzy drużynami Hokkaido Nippon-Ham Fighters i Yakult Swallows. Cóż, Stany Zjednoczone przeniosły wymienione dreszczowce z Kraju Kwitnącej Wiśni w swoje realia, więc czemu by w Japonii nie miała się rozwijać liga baseballa? Jakby nie było na boisko pokracznym krokiem weszły Sadako jako miotacz oraz Kayako w roli pałkarza wraz ze swoim synem, jako jedynym będącym w stanie dobiec do bazy.

Mecz raczej nie należał do szczególnie pasjonujących ze względu na nagłe zaburzenie układu ruchu. Zjawy na ekranie potrafią chodzić po suficie i nawet jeżeli czołgają się po schodach wydobywając z siebie dziwne skrzeki, to i tak udaje im się dopaść żywych. W świetle światła i przed tłumami zgromadzonymi na trybunach nie szło im to już tak dobrze.

Jedynie mały chłopiec, pomimo że sam pochodzi z zaświatów, tchnął w całość trochę... życia. Niemniej przerażającym duchom kobiet i tak należą się wyrazy uznania, że chciało im się wypełznąć ze studni i innych mrocznych zakamarków, żeby porzucać piłkę i ją poodbijać.

Zobaczcie jak wyglądały Sadaoko i Kayako podczas meczu baseballa:

Z europejskiego punktu widzenia wiele rzeczy naturalnych dla Japończyków, nam wydaje się zbyt trudnych do ogarnięcia. Ale spokojnie - wizyta postaci z horroru na murawie to nie jakaś dziwna azjatycka tradycja, tylko akcja promująca film „Sadako v Kayako”. Ostatnio na ekranach starli się Batman i Superman, czy Iron Man oraz Kapitan Ameryka. Potyczki w kinie toczyli też Freddy i Janos, a Godzilla wojowała z całymi zastępami monstrum. Przyszła kolej na kolejny crossover ze słowem „kontra” w tytule.

Reżyserem filmu został Kôji Shiraishi, a jego dzieło ma trafić do kin 18 czerwca 2016 roku. Yamamoto zagra postać Yuuri Kurahashi, która trafi między Sadako i Kayako. Aktorka, choć zadebiutuje w kinie grozy, to wyznała, że jest miłośniczką tego gatunku, a zwłaszcza filmu „Klątwa”. Yamamoto zdradziła również, że grana przez nią bohaterka ma silne poczucie sprawiedliwości.

W sieci dostępny jest już zwiastun „Sadako v Kayako”, jednak chcąc coś z niego zrozumieć konieczna jest znajomość języka japońskiego:

Z kolei Amerykanie pracują obecnie nad filmem „Rings” - obraz ma trafić do kin 28 października 2016 roku. Bohaterem obrazu jest Holt (Alex Roe), który oddala się od swojej dziewczyny Julii (Matilda Lutz) od czasu, gdy obejrzał osławioną morderczą kasetę wideo. Na ekranie zaprezentuje się też Aidan Keller - syn bohaterki granej przez Naomi Watts w „The Ring” i „Ring 2”. Obraz wyreżyseruje F. Javier Gutiérrez, zaś scenariusz stworzył laureat Oscara Akiva Goldsman („Jestem legendą”).

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.