FBI monitoruje media społecznościowe. Wszystkie posty o "Jokerze" są kontrolowane

04.10.2019 12:42
FBI monitoruje media społecznościowe. Wszystkie posty o "Jokerze" są kontrolowane Fot. . kadr z wideo JOKER Stairs Dancing Scene - JOKER (2019) Movie CLIP HD/YouTube

Premiera "Jokera" odbędzie się już 4 października 2019 roku. W związku z tym zwiększono kontrole w mediach społecznościowych. 

"Joker" wywołuje sporo zamieszania. Wszystko przez to, że zdaniem niektórych film "gloryfikuje przemoc" i może sprowokować niektórych do popełniania zbrodni. O bezpieczeństwo ludzi w dniu premiery martwią się wojsko Stanów Zjednoczonych i FBI. Pojawiły się bowiem ostrzeżenia dotyczące strzelaniny w trakcie premierowych seansów "Jokera". 

FBI monitoruje media społecznościowe. Wszystkie posty o "Jokerze" są kontrolowane

Okazało się, że rzecznik amerykańskiej armii potwierdził, że dostał informację o niepokojących postach w mediach społecznościowych. Osoby, które je publikowały mogą mieć związek z grupami ekstremistycznymi. O ataku na kino podczas pokazu "Jokera" rozmawiano na tzw. dark webie. Wojsko dowiedziało się o wszystkim od FBI, które trzyma rękę na pulsie i wciąż monitoruje sieć. Jak podaje movieweb.com, Federalne Biuro Śledcze wydało nawet oświadczenie w tej sprawie: 

[...] FBI kontaktuje się z organami ścigania i partnerami z sektora prywatnego w sprawie postów online. Jak zawsze zachęcamy społeczeństwo do zachowania czujności i niezwłocznego zgłaszania podejmowanych działań organom ścigania. 

Przeczytaj także

Okazuje się, że FBI dostało informację o potencjalnych zamachach już w maju 2019 roku. Gwardia Narodowa ostrzegła członków służby o wszelkich zagrożeniach ze strony strzelców, które mogą mieć miejsce podczas pokazów filmowych. 

Zobacz także: Komedia umiera przez poprawność polityczną? Tak twierdzi reżyser "Jokera"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.