04.10.2019 12:42

FBI monitoruje media społecznościowe. Wszystkie posty o "Jokerze" są kontrolowane

Premiera "Jokera" odbędzie się już 4 października 2019 roku. W związku z tym zwiększono kontrole w mediach społecznościowych. 

Joker
fot. kadr z wideo JOKER Stairs Dancing Scene - JOKER (2019) Movie CLIP HD/YouTube

"Joker" wywołuje sporo zamieszania. Wszystko przez to, że zdaniem niektórych film "gloryfikuje przemoc" i może sprowokować niektórych do popełniania zbrodni. O bezpieczeństwo ludzi w dniu premiery martwią się wojsko Stanów Zjednoczonych i FBI. Pojawiły się bowiem ostrzeżenia dotyczące strzelaniny w trakcie premierowych seansów "Jokera". 

FBI monitoruje media społecznościowe. Wszystkie posty o "Jokerze" są kontrolowane

Okazało się, że rzecznik amerykańskiej armii potwierdził, że dostał informację o niepokojących postach w mediach społecznościowych. Osoby, które je publikowały mogą mieć związek z grupami ekstremistycznymi. O ataku na kino podczas pokazu "Jokera" rozmawiano na tzw. dark webie. Wojsko dowiedziało się o wszystkim od FBI, które trzyma rękę na pulsie i wciąż monitoruje sieć. Jak podaje movieweb.com, Federalne Biuro Śledcze wydało nawet oświadczenie w tej sprawie: 

"

[...] FBI kontaktuje się z organami ścigania i partnerami z sektora prywatnego w sprawie postów online. Jak zawsze zachęcamy społeczeństwo do zachowania czujności i niezwłocznego zgłaszania podejmowanych działań organom ścigania.  "

Joker ostrzeżenia
Joker ostrzeżenia
Przeczytaj także Wojsko i FBI otrzegają przed możliwymi zamachami w trakcie premiery "Jokera"

Okazuje się, że FBI dostało informację o potencjalnych zamachach już w maju 2019 roku. Gwardia Narodowa ostrzegła członków służby o wszelkich zagrożeniach ze strony strzelców, które mogą mieć miejsce podczas pokazów filmowych. 

Zobacz także: Komedia umiera przez poprawność polityczną? Tak twierdzi reżyser "Jokera"

Tagi: Joker