Potwierdzono datę premiery filmu biograficznego o Tolkienie. Kiedy produkcja trafi do kin?

Sergiusz Kurczuk
18.01.2019 13:10
Potwierdzono datę premiery filmu biograficznego o Tolkienie. Kiedy produkcja trafi do kin? Fot. Invision/Invision/East News

Film "Tolkien" z Nicholasem Houltem w roli twórcy "Władcy Pierścieni" otrzymał w końcu datę premiery. Biografia trafi do kin już podczas wakacji 2019 roku.

J.R.R. Tolkien jest jednym z najsłynniejszych pisarzy świata i brak filmu fabularnego, opowiadającego o jego życiu, na pewno od lat dziwi niejednego fana twórcy "Władcy Pierścieni". W 2013 roku wytwórnia Fox Searchlight zapowiedziała produkcję kinowej biografii autora. Od tego czasu minęło już kilka lat i pomysł na film uległ wielu zmianom. Ostatnie wieści na jego temat pojawiły się w roku 2017, kiedy wybrano Nicholasa Houlte'a jako odtwórcę młodego Tolkiena. Od tamtego czasu wielu fanów postawiło krzyżyk na biografii twórcy "Władcy Pierścieni". Fox potwierdził, że produkcja niebawem trafi na kinowe ekrany.

"Tolkien" - obsada filmu o autorze "Władcy Pierścieni"

Na Twitterze Friends and Film pojawiła się aktualizacja dotycząca "Tolkiena". Nie tylko potwierdzono, że produkcja trafi do kin w lecie 2019 roku, ale również zdradzono, kto zagra w filmie.

W roli głównej zobaczymy Houlte'a, znanego między innymi z takich tytułów jak "Mad Max: Na drodze gniewu" czy serii "X-Men". Muzą i żoną tytułowego bohatera została Lily Collins, grająca w filmach "Królewna Śnieżka", "Wielki Mike" i "Az do kości". W pozostałych rolach wystąpią Colm Meaney, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Craig Roberts, Laura Donnelly, Genevieve O'Reilly, Pam Ferris i Derek Jacobi. Reżyserem produkcji jest Dome Karukoski.

"Tolkien" opowie o wczesnych latach życia pisarza. Poznamy jego dzieciństwo, zobaczymy poszukiwanie miłości i przyjaźni oraz artystycznych inspiracji pośród wyrzutków, z którymi uczęszczał do szkoły. Pojawi się również ważny element życiorysu Tolkiena - udział w pierwszej wojnie światowej, która spowodowała rozdzielenie z kompanami z młodych lat. To właśnie te wydarzenia sprawiły, że po latach pisarz stworzył trylogię "Władca Pierścieni".

"Tolkien" - kiedy premiera?

Według najnowszych informacji "Tolkien" ma trafić na ekrany kin 10 maja 2019 roku. Co ciekawe już niedługo Fox Searchlight zostanie prawnie częścią Disneya, po przejęciu wytwórni przez ciągle powiększającą się korporację mediową. Rok 2019 będzie obfitował w długo wyczekiwane produkcje, których następnych miesiącach będzie nadzwyczaj dużo.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.