28.02.2019 11:10

Powrót filmu "Cztery wesela i pogrzeb". Zobacz zapowiedź 2. części słynnego komediodramtau

Z okazji nadchodzącego Dnia Czerwonego Nosa (Red Nose Day) powstanie krótkometrażowa kontynuacja filmu "Cztery wesela i pogrzeb". Zobacz zapowiedź sequela, w którym powróca gwiazdy oryginału.

Hugh Grant (Cztery wesela i pogrzeb 2)
foto: kadr z Rednoseusa/Instagram

Komediodramat "Cztery wesela i pogrzeb" w reżyserii Mike'a Newella od swojej premiery w 1994 roku cieszy niesłabnącą popularnością. Już niedługo wszyscy fani komediodramatu będą mieli okazję ponownie zobaczyć głównych bohaterów produkcji. Z okazji nadchodzącego Dnia Czerwonego Nosa 2019, niebawem zobaczymy krótkometrażową kontynuację "Czterech wesel i pogrzebu".

"Cztery wesela i pogrzeb 2" - sequel na Dzień Czerwonego Nto właosa

W filmie poznajemy Charlesa, w którego wcielił się Hugh Grant. Mężczyzna nie potrafi wytrzymać w jednym związku, a w weselach uczestniczy jedynie jako gość. Podczas jednego z nich, poznaje piękną Amerykankę Carrie (Andie MacDowell), z którą spędza noc.

Najlepsze komedie romantyczne
Najlepsze komedie romantyczne
Przeczytaj także TOP 25: Najlepsze komedie romantyczne wszech czasów

Odrzuca oświadczyny kobiety, ale po jakimś czasie zdaje sobie sprawę z faktu, że się w niej zakochał. Kiedy postanawia odzyskać jej względy, okazuje się, że Carrie niedługo ma wyjść za mąż za innego mężczyznę.

Każdy, kto oglądał "Cztery wesela i pogrzeb" wie, jak zakończyła się ta historia. Film zasłynął nie tylko fabułą i doborową obsadą, ale również piosenką "Love is All Around" zespołu We Wet Wet.

Po 25 latach od premiery oryginału obsada ponownie spotka się na planie, by zaprezentować widzom dalsze losy bohaterów filmu. Nie będzie to pełnoprawny sequel, ale kilkuminutowa produkcja stworzona z okazji Dnia Czerwonego Nosa 2019. W sieci ukazała się pierwsza zapowiedź "Czterech wesel i pogrzebu 2", w której pojawiają się Hugh Grant, Andie MacDowell, Kristin Scott Thomas, John Hannah, Rowan Atkinson, James Fleet, David Haig, Sophie Thompson, David Bower, Robin McCaffrey, Anna Chancellor, Rupert Vansittart, Simon Kunz, Sara Crowe oraz Timothy Walker.

Dzień Czerwonego Nosa jest organizowany co dwa lata przez brytyjską fundację charytatywną Comic Relief. Podczas tego wydarzenia, osobistości show-biznesu i kultury biorą udział w zbiórce pieniędzy, przypominającej trochę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koniec zbiórki podsumowuje wielkie telewizyjne show, w którym prezentowane są zazwyczaj specjalne odcinki popularnych seriali oraz gwiazdy występujące w nietypowych rolach. W ramach Dnia Czerwonego Nosa w 2017 roku powstał krótkometrażowy sequel komedii romantycznej "To właśnie miłość".

"Cztery wesela i pogrzeb 2" - kiedy premiera?

Za scenariusz krótkometrażowej kontynuacji odpowiada Richard Curtis, który pracował przy pierwszej części. Reżyserem został ponownie Newell. Film będzie trwał 12 minut i przybliży fanom "Czterech wesel i pogrzebu" dalsze losy bohaterów filmu z 1994 roku. Produkcja zadebiutuje 23 maja 2019 roku na antenie stacji NBC. Prawdopodobnie po telewizyjnej premierze trafi do internetu i będzie można obejrzeć ją całkowicie za darmo.

>>Zobacz też: Macaulay Culkin powrócił do roli Kevina w reklamie Google Assistant<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny komedia Hugh Grant